- Reklama -
16.1 C
Szamotuły
sobota, 15 czerwca, 2024
Reklama

We Wronkach debatowali o bezpieczeństwie seniorów

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach spotkał się z mieszkańcami Wronek. Debata była poświęcona tematyce bezpieczeństwa seniorów.

W ostatnim czasie we Wronkach odbyła się debata poświęcona tematyce bezpieczeństwa seniorów.

Do dyskusji na temat bezpieczeństwa gotowi byli: Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szamotułach kom. Arkadiusz Pelc, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji, Komendant Komisariatu Policji we Wronkach oraz jego zastępca. W spotkaniu oprócz przedstawicieli Policji uczestniczył zaproszony gość- Burmistrz Miasta i Gminy Wronki Mirosław Wieczór.

- Reklama -

Podczas debaty policjanci omówili zasady funkcjonowania aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tym narzędziom każdy obywatel może z łatwością zgłosić problem Policji bez wychodzenia z domu.

Główną tematyką spotkania było jednak bezpieczeństwo seniorów. Aby uczulić na skalę problemu, policjanci omówili sprawy na szkodę seniorów, które prowadzone były w ostatnim czasie przez Policję.

Funkcjonariusze podkreślali, że nigdy nie zadzwonią do seniorów z żądaniem pieniędzy, więc jeśli ktoś w takiej sytuacji podaje się za policjanta, na pewno jest oszustem. Zwrócono też uwagę, na to, że nie należy działać pod presją przestępców, którzy często poganiają swoich rozmówców i doskonale „grają” na ich emocjach.

Spotkanie było przede wszystkim okazją do dyskusji. Zgłoszone uwagi zostały przez funkcjonariuszy odnotowane i z pewnością podejmą kroki, aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe