- Reklama -
Reklamaspot_img
9 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

W szpitalu rusza kolejna duża inwestycja. Tym razem nowa endoskopia

Szpital Powiatowy w Szamotułach zaczyna kolejny duży proces inwestycyjny. Powstanie nowoczesna wyodrębniona Pracownia Endoskopii. Będą w niej wykonywane głównie kolonoskopie i gastroskopie. Nowością będzie badanie ERCP, pozwalające na sprawdzenie dróg żółciowych. Regularne badania umożliwią szybszą diagnostykę m.in.: raka jelita grubego oraz skrócą kolejki oczekujących.

To kolejny krok, aby zapewnić mieszkańcom naszego powiatu dostęp do najnowocześniejszej opieki medycznej bez konieczności podróży do innych miast. Liczę też, że zwiększy się liczba wykonywanych kolonoskopii i gastroskopii, a kolejki oczekujących skrócą się do minimum – mówi Starosta Szamotulski Beata Hanyżak.

- Reklama -

Pracownia zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny m.in.: videogastroskopy, videokolonoskopy i videoduendoskopy. Badania będą jeszcze bardziej precyzyjne. Kolonoskopie nadal będą wykonywane ze znieczuleniem. Wszystko w celu zwiększenia komfortu pacjentów.

Dla pacjentów zostaną stworzone dwa stanowiska do badań – w miejsce dotychczasowego jednego. Dzięki temu więcej osób będzie mogło zapisać się na wizytę. Zwiększy się liczba miejsc diagnostycznych.

Budowa nowej pracowni endoskopii to działanie w kierunku zwiększenia dostępności oraz jakości usług medycznych. Inwestycja o planowanej wartości 1,8 mln zł zostanie oddana do użytku na przełomie 2024/2025 roku. Zostanie sfinansowana w całości z budżetu państwa.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe