- Reklama -
4.1 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

W Szamotułach pojawiły się ławki solarne

W tym tygodniu w Szamotułach pojawiły się dwie ławki solarne. Obie umiejscowiono w Parku Zamkowym.

Montaż nowoczesnych ławek to temat, który wzbudził wiele kontrowersji na ubiegłorocznej sesji Rady Miasta i Gminy. Radny Paweł Łączkowski dopytywał wtedy, czy miasto stać na taki wydatek. Ostatecznie, oprócz niego, wszyscy radni poparli pomysł Wydziału Ekologii i Ochrony Środowiska, ławki zamówiono i w tym tygodniu zamontowano w Parku Zamkowym. Ich łączny koszt to około 30 tysięcy złotych, z czego 8 tysięcy stanowi nagroda, którą miasto otrzymało za udział w
Konkursie o Puchar Recyklingu „Aktywni w Wielkopolsce”.

Zamontowane w parku urządzenia to produkt Polskiej firmy SEEDiA. Model SEEDiA City Classic poza unikalną miejską stylistyką, City charakteryzuje się konstrukcją modułową, dzięki czemu z podstawowych elementów możemy stworzyć aż 3 konfiguracje inteligentnej ławki: prosta bez oparcia, klasyczna z oparciem lub ławka ze zintegrowanymi stojakami na rowery. Jej funkcjonalność podkreśla oświetlenie LED.

- Reklama -

Jak udało nam się zauważyć podczas testów, ławki zamontowane w Szamotułach posiadają po dwa porty USB, które umożliwiają bezpłatne ładowanie urządzeń mobilnych. Na razie nie wiadomo, czy w przyszłości pojawią się inne funkcje oferowane przez producenta np. bezpłatny dostęp Wi-Fi. Aby skorzystać z funkcji ładowania, należy podłączyć kabel USB do gniazda, które znajduje się pod klapką na froncie ławek.

Gniazdo USB znajduje się pod klapką na nodze ławki.
[Best_Wordpress_Gallery id=”831″ gal_title=”Ławki solarne”]

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe