- Reklama -
16.1 C
Szamotuły
sobota, 15 czerwca, 2024
Reklama

W Radzynach otwarto leśną polanę edukacyjną

W miniony piątek odbyło się uroczyste otwarcie leśnej polany edukacyjnej Ekologia i Ochrona Przyrody w Radzyńskich Zagajnikach.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zarząd Stowarzyszenia Radzyńskie Zagajniki. W uroczystości wzięli udział m.in.: Wicestarosta Powiatu Szamotulskiego Przemysław Nowak, Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka, Dyrektor Wydziału Rozwoju i Informacji Europejskiej Starostwa Powiatowego w Szamotułach Małgorzata Walkowiak, Sekretarz Gminy Kaźmierz Janusz Stróżyk, Nadleśniczy Nadleśnictwa Pniewy Kwiryn Naparty, Zastępca Nadleśniczego – Monika Kubiak, edukator Bogumiła Pluto-Prądzyńska, Sebastian Rosik, Prezes LGD Dolina Samy Karolina Miarka, Dyrektorzy Szkól i Przedszkoli z Gminy Kaźmierz, Dyrektor Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu Bogumiła Magdziarek, Anna Wandelt i Anita Pisarczyk KGW Radzyny oraz mieszkańcy Radzyn.

Utworzenie polany ma zwiększyć świadomość i odpowiedzialność ekologiczną odwiedzających. Jej organizatorzy wierzą, że miejsce zainteresuje nie tylko najmłodszych mieszkańców, ale także dorosłych oraz przybyłych do gminy turystów.

- Reklama -

Na realizację inwestycji Stowarzyszenia Radzyńskie Zagajniki otrzymało dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe