- Reklama -
-0.2 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

W Pniewach oddali hołd Powstańcom Wielkopolskim [ZDJĘCIA]

100 lat temu wybuchło zwycięskie dla Polaków Powstanie Wielkopolskie. Dziś na cmentarzu parafialnym w Pniewach oddano hołd poległym.

Uroczystość zgromadziła przedstawicieli Gminy Pniewy, księży, delegacje ze szkół, przedszkola, jednostek organizacyjnych,stowarzyszeń, organizacji, poczty sztandarowe, rodziny poległych oraz mieszkańców Pniew. Wartę przy grobie pełnili harcerze. Wydarzenia sprzed 100 lat przypomniał prof. Wiesław Ratajczak. Modlitwę poprowadził ksiądz proboszcz Marek Szukalski. Delegacje złożyły wieńce i znicze na powstańczej mogile. Wspólnie odśpiewano hymn państwowy i „Rotę”.

- Reklama -

Powstanie Wielkopolskie to jedno z najbardziej doniosłych i szczególnych wydarzeń zapisanych w historii Polski, a Nam Wielkopolanom tak bardzo bliskie. Nasze miasto ma szczególny obowiązek i honor upamiętnienia powstańców oraz ich czynu. Już dziś zapraszamy do udziału w obchodach 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 4 oraz 6 stycznia 2019 r.

Wspólny udział w obchodach 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego jest dowodem wielkiej dojrzałości, patriotyzmu i szacunku dla tych tradycji, które stanowią o naszej wielkopolskiej, a przez to i narodowej tożsamości.

[Best_Wordpress_Gallery id=”775″ gal_title=”Powstanie – Pniewy”]

Źródło: pniewy.wlkp.pl

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe