21.7 C
Szamotuły
sobota, 27 lipca, 2024

VII Szamotuły Samsung Półmaraton za nami

Zawodnicy z Mołdawii tryumfowali w tegorocznym Szamotuły Samsung Półmaratonie, w pierwszej „100” nie zabrakło też biegaczy z Szamotuł.

Mykola Gorbuszko z czasem 1:08:29 w kategorii mężczyzn oraz Olesia Smowjenko z czasem 1:17:15 w kategorii kobiet, zwyciężyli w VII Szamotuły Samsung Półmaratonie.

Najlepszym zawodnikiem z naszego powiatu okazał się czwarty na mecie Jakub Szymankiewicz z Wronek (1:09:58), najlepszą zawodniczką z powiatu szamotulskiego była czternasta Violetta Maciołek z Lipnicy (1:33:46). Najlepszym zawodnikiem z Szamotuł był 53 Maciej Skórnicki (1:23:35), najlepszą szamotulanką okazała się Mari Wieczorek, która zajęła 66 miejsce z czasem 1:47:39.

Półmaraton ukończyło w sumie 1149 osób, Bieg Rodzinny 110 osób, a Marsz Nordic Walking – 80. Pełne wyniki można znaleźć na stronie: TUTAJ