- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

O bezpieczeństwie z policją

O bezpieczeństwie podczas drogi do szkoły rozmawiali policjanci z Szamotuł z najmłodszymi uczniami z terenu powiatu szamotulskiego. W działaniach profilaktycznych uczestniczył również Sierżant Pyrek.

W minionym oraz w tym tygodniu profilaktyk z Szamotuł oraz dzielnicowi spotkali się z dziećmi z przedszkola oraz z klas 1-3 szkół podstawowych z terenu powiatu szamotulskiego. Policjanci odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Obrzycku, Szkoły w Gaju Małym, w Ostrorogu, Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach oraz z przedszkola z Szamotuł.

Mając na uwadze początek roku szkolnego, główną tematyką spotkań było bezpieczeństwo dzieci na drodze. Policjanci zwracali uwagę na to, iż bardzo ważne jest, aby samemu dbać o własne bezpieczeństwo. Właśnie dlatego należy pamiętać o podstawowych jego zasadach.

- Reklama -

Policjanci omówili m. in. zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. W tym celu policjanci wykorzystali prowizoryczne przejście dla pieszych oraz sygnalizację świetlną. Dzieci miały więc okazję poćwiczyć bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Funkcjonariusze przypomnieli również o tym, którą stroną drogi należy się poruszać w przypadku, gdy przy jezdni nie ma chodnika.

Mundurowi omówili też, jak dzieci powinny zachowywać się wobec osób nieznajomych. 7-latkowie mogą poruszać się po drodze samodzielnie, więc warto, aby pamiętały, że z nieznajomymi nie należy rozmawiać i nie należy brać od nich żadnych przedmiotów.

Funkcjonariusze na podstawie konkretnych przykładów omówili też z uczniami zasady korzystania z numerów alarmowych.

W spotkaniach w przedszkolu w Szamotułach oraz w szkole w Ostrorogu uczestniczył również gość specjalny – Sierżant Pyrek, który przyglądał się i sprawdzał, czy maluchy potrafią zadbać o swoje bezpieczeństwo.

[Best_Wordpress_Gallery id=”180″ gal_title=”O bezpieczeństwie z policją”]

KPP w Szamotułach (S. Chuda)

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe