- Reklama -
-2.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Uwaga na złodziei! Tym razem oszukują sprzedawców

Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach informuje o nowym sposobie oszustwa, który pojawił się w naszym powiecie. Tym razem złodzieje oszukują przedsiębiorców, podają się za przedstawicieli firmy obsługującej terminal płatniczy.

We wtorek 25 lipca policjanci otrzymali zgłoszenia z Ostroroga i Szamotuł, sprawca podając się za przedstawiciela jednej z firm, poinformował telefonicznie sprzedawczynie o usterce terminala i zaoferował pomoc w jej usunięciu.

- Reklama -

KPP w Szamotułach: W tym celu polecił by wykonywała jego polecenia oraz o wygenerowanie doładowania zgodnie z jego wskazówkami. Kobieta wykonywała polecenia rzekomego przedstawiciela handlowego. W związku z niemożnością usunięcia „usterki” mężczyzna jeszcze dwukrotnie poprosił kobietę o wprowadzenie kodów i generowanie doładowań.

Zgłaszająca po jakimś czasie, kiedy zorientowała się, że została oszukana zadzwoniła do firmy, z której pracownikiem rzekomo rozmawiała, ale okazało się, że numer jest nieaktywny. Na 650 zł obciążyła konto sklepu, w którym pracuje. Ten sam przedstawiciel dokonał podobnego oszustwa w drugim sklepie, który obciążył na kwotę 950 zł.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe