- Reklama -
14.4 C
Szamotuły
środa, 27 września, 2023

Uhonorowano Eugeniusza Bylińskiego

Złoty Medal „Labor Omnia Vincit” zawisnął na piersi Eugeniusza Bylińskiego – Prezesa Stowarzyszenia Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Obozów Koncentracyjnych i Więzień w Brodziszewie. Człowieka, którego wkład w edukację oraz krzewienie pamięci o historii regionu i jego tragicznych losach wśród mieszkańców, trudno przecenić.

Uroczyste wręczenie medalu nadanego przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu odbyło się w trakcie wczorajszej sesji Rady Powiatu Szamotulskiego. Prezydent Towarzystwa, dr Marian Król z nieskrywaną radością uhonorował tym wyjątkowym odznaczeniem Eugeniusza Bylińskiego – Prezesa Stowarzyszenia, do którego sam należy, a przede wszystkim zaś – swojego serdecznego przyjaciela. Ogromne uznanie wobec jego zasług – działalności wyraził również Domik Górny, członek Zarządu Towarzystwa oraz Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz.

Pan Eugeniusz nie krył wzruszenia. Podkreślał, że mieszkańcy powiatu nie mogą zapominać o trudnej historii Brodziszewa – pacyfikacji niemal wszystkich mieszkańców wsi dokonanej przez Niemców w 1939 roku i osadzeniu ich w więzieniu we Wronkach. Mówił, że należy o tym pamiętać, by ta tragiczna historia nigdy się już nie powtórzyła.

- Reklama -

[Best_Wordpress_Gallery id=”66″ gal_title=”Eugeniusz Bylinski”]

Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe