- Reklama -
0.2 C
Szamotuły
sobota, 4 grudnia, 2021

Uczennica z Pniew pojedzie do USA

Polecamy

Julia Szukała – uczennica klasy II D Liceum Ogólnokształcącego w pniewskim Zespole Szkół – kolejny rok szkolny spędzi w Stanach Zjednoczonych. Stanie się to możliwe, gdyż została finalistką tegorocznej edycji programu FLEX.

Program FLEX to całoroczny program wymiany uczniów szkół średnich, w którym uczestniczą uczniowie z Europy i Azji.  Oferuje on możliwość poznania kultury i mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Uczestnicy programu są również „ambasadorami swoich krajów”, gdyż podczas pobytu w USA dzielą się swoją kulturą i dziedzictwem narodowym. Program ten finansowany jest rząd Stanów Zjednoczonych oraz administrowany przez Biuro ds. Edukacji i Kultury Departamentu Stanu USA przy wsparciu Kongresu USA.

- Reklama -

Stypendyści programu przez cały rok szkolny mieszkają z rodziną goszczącą w USA i uczą się w amerykańskiej szkole średniej.

Julia znalazła się w gronie 43 finalistów wyłonionych spośród ponad 2000 osób aplikujących do udziału w programie.

Serdecznie gratuluję Julii uzyskania stypendium i podziwiam za odwagę, gdyż wyjazd na cały rok za ocean to nie lada wyzwanie. Sukces Julii pokazuje, że także uczniowie ze szkół z mniejszych miast mogą odnosić wielkie sukcesy i niekoniecznie trzeba uczyć się w renomowanych liceach poznańskich szkołach, by realizować marzenia, jak chociażby to Julii – o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych.

Sukces Julii to zasługa jej pracowitości i systematyczności oraz oczywiście naszych nauczycieli, pod których czujnym okiem szlifowała umiejętności językowe – niezbędne w aplikowaniu do projektu – pani Bogumiły Hładki oraz pani Elżbiety Lubik. – pisze o swojej uczennicy Katarzyna Szczepaniak – wychowawca klasy II D

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -