- Reklama -
9.3 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Uciekał przed policją na motorowerze. Miał zakaz prowadzenia pojazdów

Dodatkowym zarzutem – niezatrzymania się do kontroli drogowej – zakończyła się ucieczka motorowerzysty przed dzielnicowymi z Dusznik. Pomimo próby ucieczki, policjanci zatrzymali motorowerzystę, podejrzewanego kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdem. Dodatkowo wyjaśniana jest kwestia jego stanu trzeźwości w chwili prowadzenia pojazdu.

W minioną sobotę (25 sierpnia br.) około godziny 23.45 dzielnicowi z Dusznik kontrolowali teren Niewierza. Na ulicy Parkowej zauważyli motorowerzystę, którego pojazd nie posiadał tablicy rejestracyjnej oraz tylnego światła. Policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania pojazdu, lecz ten nie reagował na polecenia funkcjonariuszy i uciekał w kierunku Chełminka.

- Reklama -

W trakcie pościgu motorowerzysta uciekł na łąkę, gdzie z uwagi na podmokły teren policjanci kontynuowali pościg pieszo. Niestety stracili kontakt wzrokowy z „uciekinierem”, więc do pomocy w poszukiwaniach, za pośrednictwem dyżurnego wezwali inne patrole z powiatu szamotulskiego.

Policjanci ustalili kto mógł uciekać na motorowerze. Z ustaleń wynikało, iż najprawdopodobniej był to 35-letni mieszkaniec gminy Duszniki. Funkcjonariusze pojechali więc do jego miejsca zamieszkania, gdzie znaleźli motorower, którym poruszał się uciekinier. W domu znajdował się również podejrzewany o kierowanie nim 35-latek. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, iż mógł mieć powód do ucieczki, gdyż miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna mógł się jednak przekonać, że ucieczka nie popłaca, gdyż oprócz zarzutu kierowania motorowerem pomimo zakazu usłyszał też zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Dodatkowo policjanci z Dusznik wyjaśniają też podejrzenia kierowania przez mężczyznę motorowerem w stanie nietrzeźwości. W chwili zatrzymania miał bowiem 1,90 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze czekają na opinię biegłego na temat przeprowadzonych badań, z której będzie wynikało, czy mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości w czasie prowadzonego pościgu.

KPP (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe