- Reklama -
13.4 C
Szamotuły
środa, 27 października, 2021

Tylko jednego dnia szamotulska policja zatrzymała dwóch poszukiwanych

Polecamy

Szamotulscy kryminalni, we współpracy z dzielnicowymi, zatrzymali jednego dnia dwóch poszukiwanych mężczyzn.

Jeden z mężczyzn ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od ponad roku. Był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez szamotulską prokuraturę. Poszukiwała go również Prokuratura Rejonowa w Chodzieży, w Pile oraz w Wągrowcu. 47-letni mieszkaniec Szamotuł miał do odbycia karę 3 lat pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem. Ponadto z do spraw spowodowania kolizji drogowej, kradzieży z włamaniem, kradzieży oraz oszustwa sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Kryminalni na podstawie pracy operacyjnej wytypowali miejsce, w którym może przebywać 47-latek. W dniu 5 października, razem z dzielnicowymi pojechali sprawdzić ten trop. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. 47-latek był zaskoczony „wizytą” stróżów prawa w jego nowym miejscu przebywania. Policjanci zatrzymali mężczyznę i ostatecznie doprowadzili go do Aresztu Śledczego, gdzie odbędzie karę.

- Reklama -

Tego samego dnia operacyjni zatrzymali też mieszkańca Dusznik, który również ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 58-latek miał do odbycia karę prawie 3 lat więzienia za kradzież oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna nie stawił się jednak do aresztu ani zakładu karnego, a zlokalizowanie go wymagało wdrożenia pracy operacyjnej. Gdy tylko poszukiwacze ustalili, iż mężczyzna wrócił do miejsca zamieszkania, zaskoczyli go i zatrzymali. Również ten poszukiwany trafił do Aresztu Śledczego w Szamotułach.

To nie pierwsze przypadki zatrzymań osób poszukiwanych przez Policję na terenie naszego powiatu w ostatnim czasie. Tylko w drugim półroczu tego roku, policjanci podjęli już 69 interwencji, w trakcie których zatrzymane zostały osoby, które m.in. nie stawiały się do jednostek penitencjarnych w celu odbycia kary.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -