- Reklama -
Reklamaspot_img
3.2 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Turniej LeśnaCup za nami [ZDJĘCIA]

W tym roku w Zespole Szkół nr 1 we Wronkach Mikołajki miały mocny akcent sportowy, a to za sprawą rozgrywanego 6 i 7 grudnia turnieju siatkarskiego „LeśnaCup”. Impreza, nad którą patronat objął Powiat Szamotulski oraz firma ENEA, przyciągnęła do sali sportowej 8 drużyn złożonych z młodzieży z Leśnej oraz 7 drużyn z zaproszonych szkół podstawowych powiatu szamotulskiego.

W pierwszym dniu rozegrany został szkolny turniej siatkówki. Drużyny walczyły z dużym zaangażowaniem, zarówno w fazie grupowej, jak i finałowej. Wyniki półfinału i finału przyniosły rozstrzygnięcie:

– miejsce I – drużyna „Błękitnych”,

- Reklama -

– miejsce II – drużyna EndriuBaton,

– miejsce III – drużyna „Czereśniaki”,

– miejsce IV zdobyła drużyna „Bananaśe”.

W ramach mikołajkowej niespodzianki zwycięska drużyna rozegrała dodatkowy mecz, w którym po drugiej stronie siatki stanęła drużyna złożona z nauczycieli. Po wyrównanej walce, która zaowocowała wynikiem 1:1, tie-break przyniósł rozstrzygnięcie, w którym młodość zwyciężyła nad doświadczeniem.

Drugi dzień turnieju rozpoczął się uroczyście, w obecności pana wicestarosty Rafała Zimnego oraz pani Klaudii Strzeleckiej z firmy ENEA S.A i pani Katarzyny Wiśniewskiej z Enea Operator, czyli przedstawicieli patronów i sponsorów imprezy.

Goście w towarzystwie pani dyrektor Moniki Kozber wręczyli nagrody drużynom, które zajęły najwyższe miejsca w turnieju szkolnym oraz oficjalnie rozpoczęli turniej międzyszkolny. W rozgrywkach wzięli udział przedstawiciele szkół podstawowych: SP nr 1, 2 i 3 we Wronkach, SP nr 2 i 3 w Szamotułach, SP w Nowej Wsi i Chojnie.

Podobnie jak w turnieju szkolnym, druga część turnieju miała swoją fazę grupową i finałową. Rozegranych zostało 13 meczów, które doprowadziły do następującego kształtu podium:

– miejsce I – Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Konopnickiej w Szamotułach,

– miejsce II – Szkoła Podstawowa nr 3 im. A. Mickiewicza w Szamotułach,

– miejsce III – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Z. Herberta we Wronkach,

– miejsce IV – Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. Makuszyńskiego we Wronkach.

Zwycięzcom gratulujemy wygranej, a wszystkim uczestnikom turnieju – zaangażowania, sportowej postawy i ducha walki.

Obszerna fotorelacja z turnieju dostępna na stronie szkolanalesnej.edu.pl

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe