- Reklama -
1.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 marca, 2023

Trwają prace porządkowe przy drogach powiatowych

Zarząd Dróg Powiatowych w Szamotułach prowadzi obecnie prace porządkowe przy drogach.

Zakres działań obejmuje między innymi wycinkę przydrożnych krzewów, których usunięcie zdecydowanie poprawia widoczność i zwiększa bezpieczeństwo użytkowników dróg zarządzanych przez Powiat Szamotulski. Efekty prowadzonych prac prezentujemy na zdjęciach.

- Reklama -

Starostwo Powiatowe

  1. Między Śmiłowem a Szczepankowem wycięto dorodne zdrowe drzewa rosnące przy jedni ale nie zagrażające tym którzy umieją dostosować prędkość do panujących warunków. Mam nadzieję że ta wycinka jest związana z modernizacją drogi DW184 odcinek Szamotuły-Szczepankowo. W tej chwili Na odcinku Szamotuły-Ostroróg jest strach jechać rowerem! Jeśli ten zabieg nie jest związany z modernizacją drogi to wbrew pustemu zdaniu ” usunięcie zdecydowanie poprawia widoczność i zwiększa bezpieczeństwo użytkowników dróg zarządzanych przez Powiat Szamotulski” Usuniecie owszem poprawi widoczność na tyle że będzie można szybciej jeździć przy okazji zabijając kilku odważnych rowerzystów lub pieszych którzy postanowili by się wybrać z Ostroroga w kierunku cywilizacji jaką jaką są niewątpliwie Szamotuły w regionie. Mnie ciekawi za ile zostało sprzedane drewno które zostało pozyskane przez ścięcie(jest to drewno budowlane bez zgnilizny – widziałem). Kiedy nastąpi modernizacja drogi wraz z budową drogi dla rowerów, pieszych jakie koszty itd.
    Na przyszłość proszę o lepsze zdjęcia bo te w artykule nie pokazują istoty zmian jakie nastąpiły.

    • Wycinka była pod Ostrorogiem. Jestem ciekawa za ile drewno „poszło”.. drzewa były absolutnie zdrowe i bez skaz. Drewno Jesiona jest bardzo drogie pewnie z powodu właściwości i zastosowania. Nie chcę rzucać liczb, ale do budżetu po doliczeniu kosztów wycinki tylko tych kilku drzew które widziałam powinno wpłynąć na pewno kilkadziesiąt tysięcy do może nawet pół miliona złotych!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe