- Reklama -
-0.2 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Trwa budowa obwodnicy Wronek [ZDJĘCIA]

W połowie kwietnia rozpoczęły się prace przy budowie obwodnicy Wronek. Koszt całej inwestycji to ponad 81 mln złotych.

Prace przy najbardziej oczekiwanej inwestycji w gminie Wronki idą bardzo sprawnie. – Na głównym ciągu od południowego dojazdu do mostu, aż do skrzyżowania z drogą powiatową, wykonawca firma Colas Polska wykonał już podbudowę z kruszywa łamanego. Z kolei na drodze dojazdowej zakończono układanie stabilizacji i rozpoczęto układanie warstwy bitumicznej. W kolejnym etapie, między rondem, a dojazdem do mostu wykonana zostanie górna warstwa podbudowy z mieszanki bitumiczne – informuje Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Obwodnica ma wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum miasta i zlikwidować tzw. „wąskie gardło” w układzie komunikacyjnym województwa.

- Reklama -

Zakres prac obejmie budowę: wiaduktu kolejowego nad linią PKP, wiaduktu nad drogą prowadzącą do miejscowości Stróżki, trójprzęsłowego mostu nad Wartą, trzech rond, przepustów drogowych, dróg dojazdowych do terenów przyległych, chodników i ciągów pieszo-rowerowych w obrębie skrzyżowań.

Początek obwodnicy zlokalizowany jest przy ulicy Szamotulskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 184 w Nowej Wsi, a koniec na rondzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 182 we Wronkach. Inwestycja ma zakończyć się w czerwcu 2022 roku.

no images were found

Źródłofot. WZDW

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe