- Reklama -
17 C
Szamotuły
wtorek, 26 września, 2023

Makabryczny wypadek w Szamotułach. Ciężarówka ciągnęła mężczyznę przez kilkaset metrów [aktualizacja]

Dzisiaj przed południem doszło do tragicznego w skutkach wypadku w Szamotułach.

Przed wjazdem na szamotulski Rynek doszło do potrącenia mężczyzny przez samochód ciężarowy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pojazd ciągnął poszkodowanego przez kilkaset metrów. Zatrzymał się dopiero na ul. Dworcowej, przy Urzędzie Miasta i Gminy. Ślady krwi widoczne są m.in. na Rynku.

- Reklama -

Jak informuje asp. Sandra Chuda z szamotulskiej policji, mężczyzny nie przeżył wypadku.

W tej chwili zamknięta jest droga od ulicy Dworcowej do Placu Sienkiewicza. Policjanci prowadzą tam czynności. Obecnie nie ustalono jeszcze tożsamości mężczyzny.

Poniżej informacja policji: (asp. Sandra Chuda).

W chwili zgłoszenia, kierujący samochodem ciężarowym 37-latek znajdował się na ul. Dworcowej w Szamotułach. Tam osoby postronne zaalarmowały go, iż potrącił pieszego, czego kierujący ciężarowym mercedesem najprawdopodobniej nie zauważył. Niestety w wyniku doznanych obrażeń 63-letni mieszkaniec Wronek zmarł na miejscu zdarzenia.

Policjanci pracujący nad rozpoznaniem okoliczności i przyczyn wypadku ustalili, iż do potrącenia doszło na przejściu dla pieszych na Rynku w Szamotułach. W związku z powyższym, w celu wykonania oględzin na kilka godzin zamknięty został ruch drogowy od ul. Dworcowej do Placu Sienkiewicza.

Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe, czyli m.in. przesłuchali świadków, wykonali oględziny oraz zabezpieczyli pojazd.

W związku z podejrzeniem spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, kierujący samochodem 37-latek został zatrzymany.

 1. Jak to? To będąc na przejściu dla pieszych człowiek mimo pierwszeństwa nie staje się nieśmiertelny? No kto by pomyślał…

 2. Ciekawe co byście pisali ci wyżej hejtujący gdyby to był ktoś z waszych bliskich ,zastanówcie się nad sobą trochę ,a pozatym kierowca powinien zwolnić przed przejściem dla pieszych gdy widzi ludzi i ich przepuścić ale teraz każdemu się śpieszy i myśli że zdąży.Wyrazy współczucia dla rodziny.

  • A ty widziałeś film ze zdarzenia? Jeśli nie to proponuję pierw zobaczyć. Gość stał przed pasami i puszczał ludzi a jego po prostu nie zauważył. Zdarza się przy takich samochodach dużych, że nie widać wszystkiego. Szkoda tylko człowieka.

 3. W szamotulach ludzie nawet nie rozglądają się po prostu wchodzą w ciemno na pasy … to nie pierwszy i ostatni wypadek w tym mieście . Ciężarówka ma martwe pole kierowana nawet go nie widział. Rutyna i bezczelność pieszych .

 4. Takie wypadki będą miały miejsce coraz częściej,po wprowadzeniu nowych przepisów piesi myślą ze sa nieśmiertelni

 5. Może w końcu ktoś zauważy i zaopiniuje sens niektórych przejść na rynku i ul. Wronieckiej. Może warto byłoby zainwestować w farbę i namalować pasy. Czy będziemy czekać na dni Szamotuł?

 6. Wszelkie przepisy dające pierwszeństwo czy bezwzględne pierwszeństwo pieszym i rowerzystom naprawdę działają przeciwko nim..Nie mają szans w starciu z autem. Jedyna satysfakcja jest taka że zginęli, ale mieli pierwszeństwo….

 7. Szkoda człowieka, ale prawda jest taka że piesi łażą jak takie święte krowy.
  Wlazł mu za blisko samochodu gdzie kierowca ma martwy punkt, widać na filmie że stał i przypuszczał pieszych, a ten gościu jako ostatni mu wlazł pod samą maskę.

 8. Ludzie!!!!
  Przestańcie pier…ić i hejtować. Zginął człowiek. Miał 62 lata. Miał rodzinę, a wy tu rozwodzicie się, czy miał pierwszeństwo na pasach, czy nie.
  Nie żyje człowiek. To jest najistotniejsze.

  • Miał 62 lata, więc raczej był świadomy tego, że z ciężarówką nie ma szans. Mimo to wtargnął na jezdnię. Tak po prostu ruszył przed siebie. Wszelkie filmy edukacyjne powonno się pokazywać nie tylko dzieciom, ale ludziom w każdym wieku. Szkoda człowiek, wiadomo – ale nie wyłączajmy myślenia!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe