- Reklama -
3.5 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 stycznia, 2022

Tragiczny wypadek na polu pod Szamotułami

Polecamy

W sobotę, 4 września o godzinie 17.32 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego policji, który informował o wypadku ciągnika rolniczego na polu oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Kąsinowo gm. Szamotuły.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej. – Strażacy zastali ciągnik rolniczy. który znajdował się w rowie. Osoba poszkodowana znajdowała się wewnątrz kabiny. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora, wydobyciu osoby z kabiny ciągnika oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (udrożnienie dróg oddechowych, prowadzenie resuscytacja krążeniowo-oddechowej) – informuje dyżurny PSP Szamotuły. Niestety, pomimo długotrwałej reanimacji lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Policja ustaliła, że 64-letni mieszkaniec gminy Szamotuły, kierując ciągnikiem podczas wykonywania prac polowych, z niewiadomych przyczyn zjechał do rowu, w wyniku czego pojazd wywrócił się na dach. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w ramach prokuratorskiego śledztwa.

fot. PSP Szamotuły (ogn. Rafał Roszyk)

Obserwuj Nas:

12,700FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -