- Reklama -
0.6 C
Szamotuły
środa, 7 grudnia, 2022

Szpital w Szamotułach wdraża reformy dotyczące poprawy sytuacji niepełnosprawnych

Od 1 lipca weszły w życie nowe przepisy mające na celu rozszerzenie przywilejów w dostępie do usług medycznych dla osób dorosłych ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Porady
w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej, leczenie szpitalne oraz usługi farmaceutyczne
w aptekach – to bez kolejek należeć się będzie osobom niepełnosprawnym. Dodatkowo będą one mogły bez limitów korzystać z rehabilitacji leczniczej, jeśli lekarz uzna to za konieczne. Szpital Powiatowy w Szamotułach podpisał aneksy do umów z NFZ gwarantujące m.in. dodatkową pulę zabiegów rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych pacjentów.

– Wciąż nie wiemy ile osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności się do nas zgłosi.  Będziemy reagować na bieżąco i na pewno wszystkich przyjmiemy  – mówi dyrektor Remigiusz Pawelczak, Dyrektor szamotulskiego szpitala i wyjaśnia, że wraz z Robertem Piechotą – kierownikiem pracowni rehabilitacji pracują obecnie nad zmianami organizacyjnymi, które mają zapewnić osobom niepełnosprawnym jak najszybszy dostęp do świadczeń medycznych. Równocześnie nie można wprowadzać chaosu w planowym działaniu rehabilitacji.

- Reklama -

Bierzemy pod uwagę zwiększenie liczby personelu oraz wydłużenie godzin pracy oddziału. – dodaje Pawelczak. – Chcemy z jednej strony zagwarantować osobom niepełnosprawnym realizację uchwalonych przepisów, z drugiej zaś przyjmować pacjentów w ustalonym dotychczasowo harmonogramie – podsumowuje.

Dyrekcja SP ZOZ-u zapewnia, że zgodnie z zapisami ustawy, na wizytę u specjalisty niepełnosprawni przyjęci zostaną maksymalnie w ciągu 7 dni, natomiast na szpitalny oddział rehabilitacyjny- najszybciej jak będzie to możliwe. Także przyjęcia na oddział szpitalny weryfikowane są przez personel szpitala

Sprawdzamy, czy osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności znajdują się już w gronie oczekujących na przyjęcie na oddział szpitalny – tłumaczy Aleksandra Klijewska, pełnomocnik ds. pacjenta w SP ZOZ w Szamotułach. – Na razie osoby niepełnosprawne nie wchodzą w standardowe kolejki. Tworzymy wewnętrzną listę, którą będziemy korelować z dostępnością personelu oraz czasem pracy – podsumowuje.

Na zdjęciu: Rehabilitacja w szamotulskim szpitalu

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe