- Reklama -
4 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Szpital w Szamotułach po raz kolejny zaprasza na badania profilaktyczne w zakresie osteoporozy

W najbliższą sobotę, 9 marca, w Szpitalu w Szamotułach już po raz drugi będą odbywać się badania profilaktyczne w zakresie osteoporozy. Badania realizowane będą w najnowocześniejszej w kraju Mobilnej Pracowni Densytometrycznej, tzw. „osteobusie”, który dla szamotulskich pacjentów na jeden dzień stanie na szpitalnym parkingu.

Badanie prowadzone jest przy pomocy densytometru – urządzenia mierzącego gęstość kości przy pomocy niewielkiej dawki promieni rentgenowskich i trwa od 5 do 10 minut. Badania kosztują 39 zł (badanie kości szyjki udowej lub odcinka lędźwiowego kręgosłupa) lub 59 zł (badanie pełne) i będą prowadzone w godzinach 9:00 do 16:00.

Zarejestrować się można pod numerem telefonu: 61 292 73 20.

- Reklama -

Na badania zaproszeni są szczególnie pacjenci poradni endokrynologicznej, ginekologicznej, reumatologicznej, ortopedycznej osoby po złamaniach.

Osteoporoza, nazywana przez lekarzy dyskretnym złodziejem kości, jest najczęstszą chorobą układu kostnego. We wczesnej fazie choroba zwykle przebiega bezobjawowo, aż do momentu w którym osłabiony szkielet nie jest w stanie podołać normalnym funkcjom. W krajach rozwiniętych to właśnie długotrwałe skutki osteoporozy są najczęstszą przyczyną śmierci. Jednak wczesna diagnoza pozwala znacząco ograniczyć rozwój choroby.

Sprzęt oddany na jeden dzień dyspozycji mieszkańców powiatu nie tylko umożliwia badanie gęstości kości, ale pozwala m.in. ocenić ryzyko złamań.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe