- Reklama -
-3.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Szpital w Szamotułach odpowiada na groźby śmierci i hejt skierowane do medyków

Po informacji o czasowym przekształceniu Szpitala Powiatowego w Szamotułach w jednostkę przeznaczoną dla pacjentów covidowych – w Internecie pojawiły się groźby śmierci kierowane do pracowników szpitala. Niektórzy internauci wyzywają medyków od zwyrodnialców, inni podają nieprawdziwe informacje, jeszcze inni używają wobec personelu wyłącznie wulgaryzmów. I to pomimo faktu, że około 70-75% leczonych na COVID-19 w szamotulskiej lecznicy, to mieszkańcy powiatu szamotulskiego.

Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach Remigiusz Pawelczak złożył w Prokuraturze Rejonowej w Szamotułach wniosek o objęcie ściganiem z urzędu czynu z artykułu 216 § 2 Kodeksu Karnego: „Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”

- Reklama -

Protestuję przeciw poniżaniu ciężko pracujących ludzi. Medycy z poświęceniem walczą z epidemią o zdrowie i życie innych. Sami ryzykują zarażeniem, także swoich rodzin. Są od roku permanentnie przemęczeni i zestresowani. W zmian dowiadują się, że są pederastami i że trzeba ich rozstrzelać. To nie do zaakceptowania. – mówi dyrektor Pawelczak. – Mamy opracowany program powrotu szpitala do normalnego funkcjonowania. Zachorowań na SARS-CoV-2 jest mniej. Spodziewamy się, że niedługo będziemy – po kolei – uruchamiać oddziały szpitalne. Chcemy zacząć od Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Przypominam też, że wszystkie poradnie i pracownie cały czas przyjmują pacjentów – dodaje dyrektor.

ŹródłoSP ZOZ

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe