- Reklama -
14.4 C
Szamotuły
środa, 27 września, 2023

Szpital Powiatowy w Szamotułach beneficjentem unijnego projektu prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM)

Sprzęt informatyczny najwyższej klasy m.in. komputery stacjonarne, laptopy, drukarki i skanery trafiły w środę do SP ZOZ w Szamotułach. Jest to część dużego projektu unijnego, którego celem jest wdrożenie elektronicznej komunikacji między placówkami służby zdrowia w województwie. Dla szpitala w Szamotułach jest to kolejny element unowocześnienia infrastruktury i zwiększenia komfortu leczenia pacjentów.

Celem projektu jest wyposażenie placówek ochrony zdrowia w infrastrukturę niezbędną do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM). Projekt przyczyni się także do wyrównania szans wielkopolskich placówek ochrony zdrowia we wdrażaniu, realizacji i korzystaniu
z usług elektronicznych związanych z EDM.

- Reklama -

Remigiusz Pawelczak, Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach, podkreśla. – Ten sprzęt bezpośrednio przyczyni się do poprawy komunikacji między placówkami a przede wszystkim umożliwi natychmiastowe wyciągnięcie informacji nt. przebiegu leczenia pacjenta w innym szpitalu. Dostęp do usług związanych z EDM to medyczne okno na świat.

Dzięki tak dużemu zasileniu w sprzęt komputerowy zostanie przyspieszona wymiana danych pomiędzy placówkami, co przyspieszy proces leczenia pacjentów. Sprzęt ten to podniesienie szybkości i jakości obsługi pacjentów szamotulskiego szpitala.

Projekt o wartości 75 mln zł realizowany jest jako projekt kluczowy Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, działanie 2.1. Rozwój elektronicznych usług publicznych. Jego uczestnikami są szpitale powiatowe, wojewódzkie oraz miejskie z terenu województwa wielkopolskiego.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe