- Reklama -
23.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Reklama

Szpital: Będzie rejestracja przez internet

Ponad 2 miliony złotych wsparcia otrzyma szamotulski szpital na wdrożenie systemu e-rejestracji i e-dokumentacji.

Po uruchomieniu systemu pacjenci będą mogli przez internet zarejestrować się do specjalisty, sprawdzić status na liście oczekujących, zrezygnować z wizyty, a także zyskają dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej.

- Reklama -

Na te spore udogodnienia będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, w ubiegłym tygodniu odbyło się dopiero oficjalne podpisanie umów partnerskich w ramach projektu „Wyposażenie środowisk informatycznych wojewódzkich, powiatowych i miejskich podmiotów leczniczych w narzędzia informatyczne umożliwiające wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz stworzenie sieci wymiany danych między podmiotami leczniczymi samorządu województwa”.

Całkowita wartość zadania realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 to ponad 2,3 mln zł, wkład własny Powiatu Szamotulskiego wynosi 354 tys. 175, 70 zł (z podziałem na 3 lata), zaś reszta środków – ponad 2 mln zł, będzie pochodzić z WRPO.

W oficjalnym podpisaniu umowy z Maciejem Sytkiem, Członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, uczestniczyli Starostowie Szamotulscy – Józef Kwaśniewicz i Beata Hanyżak, Skarbnik Powiatu Ewa Kaszkowiak oraz Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach Remigiusz Pawelczak.

fot. Starostwo Powiatowe

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe