- Reklama -
4 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Szamotuły: zawieszenie komunikacji miejskiej, dezynfekcja parkometrów i rezygnacja z inwestycji

Burmistrz Włodzimierz Kaczmarek poinformował wczoraj o kolejnych zmianach związanych z epidemią koronawirusa.

Podczas wczorajszego posiedzenia sztabu kryzysowego podjęto decyzję o zawieszeniu funkcjonowania komunikacji miejskiej. Bardzo mało chętnych pasażerów do tego stopnia, że autobusy jeżdżą puste oraz realne zagrożenie infekcji były powodem tej decyzji. – informuje Kaczmarek.

Burmistrz odniósł się do propozycji rezygnacji z opłat za parkowanie. Jego zdaniem rozwiązanie takie spowodowałoby całkowite zapełnienie miejsc parkingowych na rynku w bezpośrednim sąsiedztwie naszego szpitala. Opłaty więc pozostaną, jednak parkometry będą co dwie godziny myte środkiem odkażającym.

- Reklama -

Obecnie na walkę z koronawirusem wydawane są środki, które nie były zaplanowane w budżecie. Bez wątpienia wpłynie do na kondycję finansową gminy. Burmistrz już zapowiedział zawieszenie lub przełożenie na później niektórych inwestycji zaplanowanych w tym roku. Bardzo napięty budżet na 2020 rok, w którym musieliśmy dołożyć 12 mln do oświaty, która powinna być finansowana przez budżet krajowy został mocno dotknięty nową ustawą śmieciową. Uchwalona nowa stawka 27 zł, która będzie obowiązywała od 1 kwietnia nie pokryje kosztów rzeczywistych wynikających z przetargów. Powstający deficyt czyli braki w budżecie zostaną pomnożone poprzez podatki, które do naszej kasy nie wpłyną. (…) Stoimy więc przed koniecznością zawieszenia lub odłożenia na później niektórych inwestycji zaplanowanych w tym roku. To bardzo przykre, ale niestety będzie konieczne. – informuje burmistrz.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe