- Reklama -
2.6 C
Szamotuły
wtorek, 6 grudnia, 2022

Szamotuły. Wybrano najlepszych recytatorów

W czwartek, 20 września uczniowie z gminy Szamotuły zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie.

Artystyczne Spotkania Recytatorów to wydarzenie skierowane do wyjątkowych, młodych i ambitnych. Jesteśmy szczęśliwi, że postanowili w słoneczny czwartek pojawić się w Szamotulskim Ośrodku Kultury, by spróbować swoich sił w trudnej sztuce recytacji – informuje dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury Piotr Michalak.

Jury w składzie dr Agnieszka Krygier-Łączkowska, Paulina Królak oraz Piotr Witoń oceniali uczestników w dwóch kategoriach.

- Reklama -

Jak zawsze przy tego typu konkursach poziom był wysoki i wyrównany. Można powiedzieć, że drobiazgi i niuanse decydowały o przyznanych w konkursie wyróżnieniach.

W kategorii klas 4-6 szkoły podstawowej pierwsza nagroda ex aequo przypadła Małgorzacie Gołąb ze Szkoły Podstawowej w Pamiątkowie oraz Aleksandrze Gołąb ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach.

Drugiego miejsca jury nie przyznało.

Trzecie miejsce zajął Kacper Wajs ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach.

Wyróżnienie natomiast otrzymała Milena Machaj ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach.

W kategorii klas 7-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych pierwsze nagrodę zdobyła Zofia Metler z I Liceum Ogólnokształcącego w Szamotułach.

Drugie miejsce zajęła Joanna Ossowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach.

Trzeciego miejsca jury nie przyznało na poczet aż czterech wyróżnień, które otrzymali: Katarzyna Karabasz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach, Hubert Warszawski ze Szkoły Podstawowej w Przyborowie, Maja Stachowiak i Klaudia Ossowska – reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 3 w Szamotułach.

Recytatorom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Paniom nauczycielkom: Weronice Byczyńskiej – SP w Pamiątkowie, Paulinie Pękosz – SP2 Szamotuły, Ilonie Góreckiej – SP3 Szamotuły, Małgorzacie Kowalskiej – SP w Przyborowie, Agnieszce Sługockiej – I LO w Szamotułach dziękujemy za opiekę artystyczną – dodaje Piotr Michalak.

SzOK już dziś zaprasza na kolejne, tym razem zimowe Artystyczne Spotkana Recytatorów, które odbędą się 19 stycznia 2023.

Fot. SzOK

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe