- Reklama -
1.8 C
Szamotuły
piątek, 9 grudnia, 2022

Szamotuły. W mieszkaniach będzie chłodniej. „Możemy nie być w stanie regulować należności za gaz”

Spółka dostarczająca ciepło mieszkańcom Szamotuł – Kogeneracja Zachód – poinformowała o konieczności zastosowania oszczędności w zużyciu paliwa.

W piśmie, które trafiło do mieszkańców Szamotuł możemy przeczytać, że spółka nie jest w stanie obecnie zapewnić takich parametrów grzewczych, jak w latach ubiegłych. Związane jest to oczywiście z wysokimi cenami gazu.

Chcąc nieprzerwanie dostarczać ciepło do państwa lokali mieszkalnych, zmuszeni jesteśmy do zastosowania wszelkich możliwych oszczędności w zużyciu paliwa, czego skutkiem jest okresowe obniżanie temperatury w pomieszczeniach do poziomu 19 – 20 stopni Celsjusza – informuje Kogeneracja.

- Reklama -

W przypadku nie zastosowania powyższych oszczędności, spóła może nie być w stanie regulować należności za gaz, co doprowadzi do wstrzymania dostaw ciepła z powodu odcięcia dostaw paliwa.

O konieczności wprowadzenia oszczędności poinformował już wcześniej zarząd Spółdzielni Mieszkaniowo Lokatorsko – Własnościowej w Szamotułach. Spółdzielnia prosi mieszkańców o zmniejszenie temperatury w mieszkaniach o 1-2 stopnie Celsjusza, co przyniesie oszczędności rzędu 5-8%. Zarząd poinformował również o wprowadzeniu okresowego ograniczenia w dostarczaniu ciepła na klatki schodowe oraz na inne części wspólne, tj. pralnie, suszarnie i inne pomieszczenia nieużytkowane.

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe