- Reklama -
14.6 C
Szamotuły
piątek, 7 października, 2022

Szamotuły. Ulica Rycerska na razie bez remontu

W październiku 2019 roku mieszkańcy ulicy Rycerskiej złożyli petycję do Urzędu Miasta i Gminy, w której domagali się remontu drogi.

W 2019 roku na ulicy Rycerskiej położono około 200 metrów drogi pasowej, mieszkańcy uważają jednak, że pilnego remontu wymaga cała droga. Zwracają uwagę na stan nawierzchni, wypadające spod kół kamienie, które mogą uderzyć w małe dzieci i problemy z przejazdem podczas roztopów. Obecnie droga jest w fatalnym stanie, zagrażającym zdrowiu i życiu użytkowników. Droga ta to jedyna droga jaką możemy dojechać do pracy, szkoły, sklepu. Jej użytkowanie to nasza codzienna zmora. – żalili się mieszkańcy.

19 lutego Urząd Miasta i Gminy opublikował odpowiedź na petycję, w której informuje, że ze względu na ograniczone środki finansowe na zadania inwestycyjne, w budżecie Miasta i Gminy Szamotuły na 2020 rok nie została ujęta budowa dróg śladowych na terenie gminy. By zapewnić przejezdność drogi, ulica Rycerska będzie na bieżąco profilowana.

- Reklama -

Pełna treść petycji dostępna jest w artykule: Szamotuły. Mieszkańcy piszą petycję, prosząc o remont drogi. „Jej stan zagraża życiu i zdrowiu”

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe