- Reklama -
-0.2 C
Szamotuły
sobota, 4 lutego, 2023

Szamotuły. Cztery firmy chętne do przebudowy ul. Bolesława Chrobrego

W piątek, 15 stycznia w Wielkopolskim Zarządzie Dróg Wojewódzkim w Poznaniu otwarto oferty, jakie napłynęły w przetargu na przebudowę kolejnego odcinka ulicy Bolesława Chrobrego w Szamotułach.

Przypomnijmy, że tym razem przebudowany ma zostać 676-metrowy fragment drogi. Remont rozpocznie się przy restauracji „Rycerskiej” – w miejscu, w którym zakończono prace w ubiegłym roku – zakończy się natomiast przy przejeździe kolejowo-drogowym. Ciągi piesze i pieszo-rowerowe, które wykonano już podczas ubiegłorocznej przebudowy zostaną poprowadzone aż do przejazdu kolejowego. Kierowców ucieszy poszerzenie trzech pasów ruchu przy tzw. łączniku – po przebudowie każdy pas będzie miał szerokość 3,5 metra. Prace obejmą też m.in. remont wszystkich zjazdów do posesji oraz przebudowę sieci kanalizacji deszczowej.

15 stycznia nastąpiło otwarcie ofert. Trzy z czterech propozycji, które wpłynęły w postępowaniu przetargowym, opiewają na kwotę niższą niż wynosi zakładany budżet – 2 842 710,66 zł. Wszystko wskazuje więc na to, że przebudowa jednej z głównych ulic w Szamotułach rozpocznie się za kilka tygodni. Warto zwrócić uwagę, że największe szanse na wygranie przetargu ma firma z Szamotuł – Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych.

- Reklama -

Oferty, które wpłynęły w postępowaniu przetargowym na przebudowę ul. Bolesława Chrobrego w Szamotułach:

  • Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. – 2 401 195,98 zł;
  • Konsorcjum firm: Lider: INFRADROG CHODZIEŻ Sp. z o.o. sp.k.. Partner: ROKAN CHODZIEŻ sp. z o.o. sp.k. – 2 914 065,67 zł;
  • Infrakom Kościan Sp. z o.o. Sp. k – 2 582 571,96 zł;
  • Kowalski Budownictwo Sp. z o. o. z Żnina – 2 622 969,32 zł.

Obecnie trwa badanie powyższych ofert. Zwycięska firma będzie miała czas na zakończenie robót do końca lipca bieżącego roku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe