- Reklama -
4 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Szamotuły. Starostwo Powiatowe rozda mieszkańcom biało-czerwone flagi

Przed nami ważne, historyczne wydarzenia dla Polski. W związku z tym Starostwo Powiatowe w Szamotułach ogłosiło ciekawą akcję.

Przed nami bardzo ważne daty dla naszego kraju: Święto Pracy, przystąpienie Polski do Unii Europejskiej, Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tych dniach nie powinniśmy zapomnieć o wywieszeniu flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

- Reklama -

Tuż przed majówką, 29 kwietnia, Starostwo Powiatowe w Szamotułach rozda mieszkańcom 231 flag z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Flagi będzie można odebrać przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Szamotułach (ul. Wojska Polskiego 4).

 1. Wspaniała wiadomość w newsach! Otóż Starostwo będzie rozdawać mieszkańcom gratisowe polskie flagi – wow – to cudownie! Tylko oprócz rozdawania flag, zamieszczanych pięknych życzeń z okazji kolejnych świąt, nasuwa się już ważne pytanie. Co faktycznie robi Powiat Szamotulski na rzecz poprawy bezpieczeństwa swoich mieszkańców, gdy za naszym progiem jest poważne zagrożenie?
  Bo przecież wojna w Ukrainie nie toczy się na Antypodach, czy w Afryce, ona ma miejsce za naszą granicą i kto wie, jak się potoczy…
  A jak wiadomo Polacy są darzeni przez Władymira Władimirowicza Putina specjalną estymą. Znaczy się po prostu to Polska może być następna na jego celowniku!
  Szanowni Państwo! Co robi powiat w tej kwestii łatwo sprawdzić – wystarczy zajrzeć do Budżetu Powiatu Szamotulskiego na 2022 rok – link jest poniżej, strona 58 🙂
  https://bip.powiat-szamotuly.pl/pliki/powiatszamotulski/zalaczniki/1007/uchwala_nr_xxx_239_2021.pdf

  Tam w Wydatkach Powiatu, które stanowią ponad 122 000 000 złotych (122 milionów złotych!!!) jest pozycja numer 752 „Obrona Narodowa” i oszałamiająca kwota całych 4700 złotych i to przeznaczonych na szkolenie!
  Zwróćmy uwagę, że raptem tylko 1% wydatków powiatu to już kwota ponad 1 200 000 złotych!!! Czyli jak policzymy, owe 4700 złotych na obronę to zaledwie 1/250 część z 1 procenta wydatków powiatu! Znaczy się po prostu NIC!
  Pewnie te flagi do rozdania kosztowały więcej…
  Podsumowując, czyli mamy flagi i dzięki nim będziemy bezpieczni, bo one zastąpią nam schrony, zapasy wody, agregaty prądotwórcze, i gdy zawyją syreny wszyscy schowamy się pod flagami… Tu rzeczywiście widać poważne podejście Powiatu do tematu. Możemy czuć się bezpiecznie!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe