- Reklama -
0.8 C
Szamotuły
niedziela, 5 lutego, 2023

Szamotuły. Budowa stacji paliw przy ul. Zamkowej: Starostwo nie zaskarży decyzji wojewody

Inwestor bedzie mógł wkrótce przystąpić do realizacji inwestycji, której sprzeciwiają się okoliczni mieszkańcy.

Inwestycja zakłada budowę małej, bezobsługowej stacji paliw przy ulicy Zamkowej w Szamotułach, na terenie pomiędzy marketem budowlanym a obiektem handlowym.

Przypomnijmy, że Starostwo Powiatowe w Szamotułach w lutym br. odmówiło zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę. Pełnomocnik inwestora wniósł jednak odwołanie od tej decyzji.

- Reklama -

31 maja 2022 roku Wojewoda Wielkopolski uchylił w całości decyzję Starostwa Powiatowego w Szamotułach oraz zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę dla inwestora TUBA Sp. z o.o.

Strony mogą jeszcze zaskarżyć decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu, jednak jak nas poinformowano: Zarząd Powiatu Szamotulskiego działający w imieniu Powiatu Szamotulskiego, jako strona postępowania o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę bezobsługowej stacji paliw w rejonie ul. Zamkowej w Szamotułach nie zamierza skarżyć do WSA w Poznaniu decyzji Wojewody Wielkopolskiego w przedmiotowej sprawie.

Zatem inwestor bedzie mógł wkrótce przystąpić do realizacji inwestycji.

W związku z problemami komunikacyjnymi w tym miejscu – wyjazd z parkingów w godzinach szczytu zajmuje nawet ponad 20 minut – postanowiliśmy zapytać Starostwo, czy zamierza przebudować drogę łącząca parkingi i lądowisko z drogą wojewódzką.

Zdaniem Zarządu Powiatu Szamotulskiego rozwiązaniem problemu komunikacyjnego na tym obszarze Miasta Szamotuły nie jest tylko ewentualna przebudowa zjazdu na drogę wojewódzką — ul. Zamkową, ale również przebudowa całego układu komunikacyjnego —terenu stanowiącego własność różnych podmiotów. Przyjęcie jednak nowych, kompleksowych rozwiązań komunikacyjnych jest obecnie niemożliwe ze względu na zapisy obowiązującego na tym terenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego uchwalonego przez Radę Miasta i Gminy Szamotuły oraz stan prawny nieruchomości – informuje Zarząd Powiatu Szamotulskiego.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe