- Reklama -
9 C
Szamotuły
sobota, 1 kwietnia, 2023

Szamotuły. Sprzęt od WOŚP ratuje życie i zdrowie noworodków

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy regularnie wspiera Szpital Powiatowy w Szamotułach.

Już jutro 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku będziemy grać pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą”. Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy w historii Orkiestry organizujemy zbiórkę na zakup sprzętu, który będzie służył wszystkim chorym pacjentom, bez względu na ich wiek. Ten Finał będzie wyjątkowy również dlatego, że zmierzymy się nie z wybraną gałęzią medycyny, ale ze stanem chorobowym, który może dotknąć każdego pacjenta. Gramy o nasze zdrowie i nasz zdrowy świat! – informuje WOŚP.

WOŚP wspiera szamotulski szpital

- Reklama -

Fundacja regularnie dostarcza sprzęt do szamotulskiej lecznicy. Tym razem przyjrzymy się urządzeniom, które ratują zdrowie i życie noworodków.

Szamotulska Porodówka została doposażona w nowoczesny sprzęt. Dzięki Fundacji na odział trafiły: inkubator zamknięty, inkubator otwarty z resuscytatorem, Vapotherm – aparat do nieinwazyjnego wsparcia oddechu, lampa do fototerapii, pompy infuzyjne, ultrasonograf, waga elektroniczna, ciepłe gniazdko oraz pulsoksymetry.

Wszystkie sprzęty są niezwykle pomocne i używane przez nas codziennie. Sprawiają, że przebywające pod naszą opieką noworodki są bezpieczniejsze. Począwszy od sali porodowej, gdzie przy pomocy resuscytatora rozprężamy płuca maluszka i dostarczamy mu tlen, a także monitorujemy go pulsoksymetrem, kończąc na inkubatorze, gdzie obserwujemy go i ogrzewamy, a jeśli pojawia się taka potrzeba – pomagamy w oddychaniu – informuje Szamotulska Porodówka.

Nieodzowny w codziennej diagnostyce najmłodszych pacjentów jest ultrasonograf, który trafił na odział w 2019 roku. Dzięki urządzeniu personel może sprawdzić stan zdrowia noworodka „od środka”. Aparat ułatwia nam diagnostykę i ocenę dobrostanu dziecka, a także podjęcie decyzji o ewentualnym przekazaniu noworodka do innego szpitala – czytamy na profilu Szamotulskiej Porodówki.

Przypominamy, że 31. Finał WOŚP odbędzie się również w Szamotułach. Program możecie sprawdzić m.in. na naszej stronie:

Obserwuj Nas:

16,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe