sobota, 20 kwietnia, 2024

Szamotuły. Sparta rozgromiła rywali na inaugurację sezonu

Sparta Szamotuły rozpoczęła dzisiaj rozgrywki w sezonie 2022/2023.

Przypomnijmy, że po fatalnym sezonie 2021/2022 Sparta spadła z V ligi i obecnie gra w klasie okręgowej Red Box.

Sparta Szamotuły rundę jesienną rozpoczęła z nowym składem i nowymi sponsorami. Mecz rozpoczął się o godzinie 16.00 na Stadionie im. Stanisława Kurowskiego w Szamotułach.

Dzisiejszym rywalem szamotulan był KS Canarinhos Skórzewo. Pierwsza bramka spotkania padła dopiero pod koniec pierwszej połowy. W 43 minucie do bramki trafił Rafał Chmal, który gola zdobył również w 59 minucie. Następnie popis dał Denis Maćkowiak, który w 14 minut zdobył cztery bramki – w 61, 64, 67 i 75 minucie.

Sparta Szamotuły – KS Canarinhos Skórzewo 6:0. Obecnie Sparta Szamotuły jest liderem tabeli.

Warto przypomnieć, że obecny trener Sparty zmaga się z ciężką chorobą. Błażeja Waśkowiaka można wesprzeć na internetowej zbiórce: www.siepomaga.pl/blazej-waskowiak

W klasie okręgowej spotkania rozgrywają również inne drużyny z gminy Szamotuły. LZS Otorowo wygrało w sobotę 3-1 ze Stella Luboń. A Głos Gałowo zremisował dzisiaj bezbramkowo ze Szturmem Junikowo.