- Reklama -
5 C
Szamotuły
sobota, 24 lutego, 2024

Szamotuły. Służby mundurowe zapowiadają walkę z osobami, które układają na torach przeszkody

Okazuje się, że w Szamotułach nie brakuje osób, które prawdopodobnie dla żartu lub z nudy, układają przeszkody na torach kolejowych.

Dzisiaj w Urzędzie Miasta i Gminy odbyło się w tej sprawie spotkanie interwencyjne. Zebranie miało na celu omówienie sytuacji przez samorządowców z Urzędu Miasta i Gminy, Centrum Usług Wspólnych i Starostwo Powiatowego oraz służby mundurowe w postaci Policji, Straży Miejskiej i Straż Ochrony Kolei.

W grudniu i styczniu dochodziło w Szamotułach do niebezpiecznych zdarzeń – pozbawieni wyobraźni sprawcy lub sprawca umieszczali na torowisku przeszkody. To musi się skończyć! Dramatyczne efekty takich nieprzewidzianych spotkań lokomotywy z przeszkodą uczestnicy zebrania zobaczyli na clipach, przygotowanych przez Straż Ochrony Kolei – informuje Urząd Miasta i Gminy.

- Reklama -

Na szczęście, w Szamotułach do tej pory nie doszło do poważnych zdarzeń – PKP zanotowały tylko straty materialne. Przedstawiciele służb mundurowych szybko doszli do porozumienia, ustalili strategię działania i rozdzielili zadania. Mogą liczyć także na wsparcie samorządów.

Sprawcy takich zdarzeń mogą ponieść surowe konsekwencje. Za tego typu „żarty” można usłyszeć zarzuty spowodowania niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz zostać zobowiązanym do pokrycia kosztów wyrządzonych szkód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe