- Reklama -
26.1 C
Szamotuły
niedziela, 26 maja, 2024
Reklama

Szamotuły. Policjanci zapraszają na znakowanie rowerów

W dniu 18 marca br. odbędzie się znakowanie rowerów w ramach usługi WIBEROO- Wielkopolski Bezpieczny Rower. Jednoślady funkcjonariusze będą znakować podczas „Giełdy Radochy”. Zachęcamy wszystkich do zabezpieczenia swoich jednośladów.

Usługa WIBEROO polega na znakowaniu i rejestracji roweru w systemie o zasięgu wojewódzkim, umożliwiając właścicielowi roweru dostęp do danych w systemie oraz ich ewentualne oznaczenie jako zaginiony przez stronę www.wiberoo.pl .

- Reklama -

Rower to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu czy dojazd do pracy. Należy jednak pamiętać, aby w trosce o bezpieczeństwo własne zadbać o swój pojazd.

Przypominamy, że rower, tak jak samochód czy inny pojazd, musi spełniać wymagania związane z bezpieczeństwem. Powinien być sprawny i posiadać obowiązkowe wyposażenie, na które należy zwrócić uwagę.

Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym: pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę.

Obowiązkowe wyposażenie roweru to:

  • z przodu – co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej (może być migające);
  • z tyłu – co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej (może być migające);
  • co najmniej jeden skutecznie działający hamulec;
  • dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

Osoby chcące oznakować swój jednoślad policja zaprasza z rowerem i dowodem osobistym w dniu 18 marca br. w godz. 10:30 – 13:30 na Halę Nałęcz w Szamotułach.

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe