- Reklama -
4.1 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Szamotuły. Policjanci szukają świadków tragicznego wypadku na Rynku

Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach szuka świadków wypadku, do którego doszło 25 marca na szamotulskim Rynku.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności w śledztwie dotyczącym wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło w dniu 25 marca br. około godziny 9.30 w Szamotułach.

Policjanci pracujący nad rozpoznaniem okoliczności i przyczyn wypadku ustalili, iż kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes potrącił pieszego, który przechodził przez przejście dla pieszych na Rynku w Szamotułach.

- Reklama -

Pierwsi świadkowie zostali już przesłuchani, jednak z zabezpieczonych nagrań z monitoringów wynika, iż w pobliżu miejsca zdarzenia znajdowały się inne osoby, które mogą być świadkami zajścia. W związku z powyższym, w celu szczegółowego wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wypadku, policja apeluje do świadków o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach (tel. do prowadzącej sprawę 47 77 32 289, w przypadku jej nieobecności tel. do dyżurnego 47 77 32 211).

Ciężarówka ciągnęła mężczyznę przez około 200 metrów

Około godziny 9.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Szamotułach. W chwili zgłoszenia, kierujący samochodem ciężarowym 37-latek znajdował się na ul. Dworcowej w Szamotułach. Tam osoby postronne zaalarmowały go, iż potrącił pieszego, czego kierujący ciężarowym mercedesem najprawdopodobniej nie zauważył. Niestety w wyniku doznanych obrażeń 63-letni mieszkaniec Wronek zmarł na miejscu zdarzenia – informowała w dniu wypadku asp. Sandra Chuda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Więcej o tym zdarzeniu w artykule: Szamotuły. Śmiertelne potrącenie na Rynku. Nagranie momentu wypadku

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe