- Reklama -
14.6 C
Szamotuły
piątek, 7 października, 2022

Szamotuły. Policjanci rozbili grupę handlującą narkotykami

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach wspólnie z prokuraturą zakończyli pracę nad śledztwem w sprawie przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze zatrzymali 14 osób, którym przedstawiono w sumie 40 zarzutów m.in. za posiadanie narkotyków, handel oraz wprowadzania do obrotu nielegalnych substancji. Akt oskarżenia przeciwko nim został skierowany do sądu.

Cała sprawa zaczęła swój bieg w ubiegłym roku, kiedy to szamotulscy kryminalni, na podstawie prowadzonej pracy operacyjnej, badali sprawę nielegalnego narkotykowego biznesu w Szamotułach. Funkcjonariusze natrafili na trop mieszkańca Szamotuł, który był zamieszany w sprzedaż środków odurzających i psychotropowych. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna posiadał marihuanę, chlorowodorek 3-CMC (potocznie nazywany„kryształem”), haszysz, tabletki ekstazy oraz kokainę. Po zebraniu materiałów dowodowych, mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora i usłyszał m.in. zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz zarzuty sprzedaży nielegalnych substancji. Decyzją sądu, mężczyzna trafił do aresztu śledczego.

To jednak nie był koniec pracy nad sprawą. Organy ścigania zaangażowały się w rozbicie narkotykowego procederu. Sprawa okazała się wielowątkowa, a dzięki zebranym materiałom dowodowym, od września ubiegłego roku do czerwca br. policjanci zatrzymali w sumie czternaście osób do sprawy.

- Reklama -

Zatrzymani to mieszkańcy gminy Szamotuły, Poznania, Pniew, gminy Rokietnica, gminy Obrzycko oraz powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w wieku od 18 do 49 lat. Wśród zatrzymanych była jedna kobieta.

Podczas przeszukań, policjanci zabezpieczyli blisko 1500 gramów amfetaminy, blisko 200 gramów marihuany, ponad 40 gramów haszyszu, blisko 100 gramów substancji psychoaktywnej 3-CMC tzw. „kryształu”, 90 tabletek ekstazy oraz kilka gramów kokainy.

Prokurator przedstawił w sumie czterdzieści zarzutów m.in. za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz nowych substancji psychoaktywnych, wprowadzanie do obrotu znacznych ilości nielegalnych substancji, handel, udzielanie oraz wytwarzanie narkotyków czy posiadanie przyrządów służących do przerabiania środków odurzających lub psychotropowych. Przestępczy proceder miał miejsce na terenie powiatu szamotulskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego oraz poznańskiego.

Wobec trzech mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Dwóch z nich pozostaje w areszcie do dnia dzisiejszego. Wobec pozostałych prokurator zastosował dozór policyjny.

W ubiegłym miesiącu akt oskarżenia przeciwko 14 osobom został skierowany do Sądu Rejonowego w Szamotułach, który zadecyduje o wymiarze kary dla mężczyzn oraz kobiety.

Obserwuj Nas:

15,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe