Szamotuły. Okradli sklep monopolowy

0
fot. Łukasz Mikołajczak

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji KPP Szamotuły zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do jednego z szamotulskich sklepów monopolowych podczas penetracji terenu po otrzymanym zgłoszeniu. Wartość skradzionego mienia wyniosła ponad 2300 zł. Sprawcy kradzieży przyznali się do popełnienia przestępstwa.

8 stycznia br. funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji KPP Szamotuły około godz. 04.30 otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do jednego z szamotulskich sklepów monopolowych. Niezwłocznie przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, iż do zdarzenia doszło około godziny 3:00.

Na miejscu funkcjonariusze ujawnili wybitą szybę, wewnątrz porozrzucane butelki z alkoholem, zapalniczki, stojaki sklepowe, paczki papierosów oraz artykuły spożywcze różnych marek. Kamera zewnętrzna została odwrócona, funkcjonariusze po obejrzeniu nagrania z monitoringu, na którym widoczny był ubrany na ciemno mężczyzna, udali się w patrol za sprawcą zdarzenia. Widoczne ślady krwi oraz pogubione przedmioty, które prawdopodobnie pochodziły z kradzieży doprowadziły funkcjonariuszy do miejsca przebywania sprawcy.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn znajdujących się na terenie dworca kolejowego, jeden z nich odpowiadał rysopisowi osoby z zapisu monitoringu. Mężczyźni mieli ze sobą skradziony towar.

W związku z podejrzeniem dokonania kradzieży z włamaniem mężczyźni zostali zatrzymani. W trakcie wykonywanych czynności mężczyźni przyznali się do dokonania kradzieży z włamaniem, opisując przy tym, gdzie pozostawili część skradzionego towaru oraz przyznali się do popełnienia w ostatnim czasie kolejnych przestępstw o podobnym charakterze.

Sprawcy zdarzenia zostali zatrzymani a następnie umieszczeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w KPP Szamotuły.

Zobacz więcej: