- Reklama -
-1.5 C
Szamotuły
środa, 8 lutego, 2023

Szamotuły. Nowy sprzęt w „Rolniku” dzięki współpracy z firmą ADM

W ostatnim czasie Zespół Szkół nr 2 w Szamotułach wzbogacił się o nowy sprzęt.

Nowe urządzenia zostały zakupione ze środków przyznanych przez działającą w Szamotułach firmę ADM. Szkolna pracownia wzbogaciła się między innymi o:

  • Szybkowar do przygotowywania dań pod zwiększonym ciśnieniem, czyli szybko, smacznie i zdrowo. Sprzęt ten może służyć także jako wolnowar czy jogurtownica.
  • Parowar do blanszowania owoców i warzyw oraz gotowania w parze.
  • Naleśnikarki do smażenia naleśników francuskich i grillowania.
  • Maselnice do przetwórstwa mleka w których powstają masła smakowe oraz maślanka.
  • Automat do wypieku chleba, bułeczek i słodkich ciast.
  • Kombiwar do smażenia, pieczenia duszenia i gotowania za pomocą promieniowania podczerwonego.

W szkolnym laboratorium analizy żywności pojawiły się mikroskop z wyświetlaczem LCD, biurety, pipety automatyczne, refraktometr cyfrowy, pH-metr cyfrowy, higrometr z termometrem. Wśród nowego sprzętu znajdują się roboty planetarne z wieloma przystawkami m.in. młynkiem do zbóż i kawy, miesiarką, wyciskarką do cytrusów, szatkownicą do warzyw po azjatycku.

- Reklama -

Uczniowie „Rolnika” będą mogli korzystać z takiego sprzętu jak wilki do mielenia mięsa i nadziewania kiełbas, wyciskarki wolnoobrotowe do produkcji soków owocowo warzywnych, także tych przecierowych, wagi elektroniczne, ciśnieniowy ekspres do produkcji ekstraktów kawy. Do tego wszystkiego w laboratorium będzie można skorzystać z laserowego urządzenia wielofunkcyjnego do skanowania, drukowania i kopiowania.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe