- Reklama -
15.6 C
Szamotuły
piątek, 12 sierpnia, 2022

Szamotuły. Nowoczesna instalacja do odwadniania osadów ściekowych niebawem trafi na oczyszczalnię

W maju bieżącego roku Zakład Gospodarki Komunalnej ogłosił przetarg na zakup, dostawę, montaż oraz rozruch technologiczny kompletnej instalacji do odwadniania osadów ściekowych z prasą ślimakową dla oczyszczalni ścieków w Szamotułach.

Instalacje tego typu cechują się zamkniętym systemem, który minimalizuje emisję zapachów i zapewnia czystość. Prawdopodobnie pozwoli to na znaczną redukcję lub wyeliminowanie fetoru, na który od kilku lat narzekają mieszkańcy Szamotuł, zwłaszcza latem.

Do wykonania inwestycji zostanie wykorzystany istniejący budynek do odwadniania osadów. Urządzenia dotychczasowej linii odwadniającej zostaną przez ZGK zdemontowane.

- Reklama -

Obecnie trwa postępowanie przetargowe. Otwarcie ofert nastąpiło 7 czerwca. Wpłynęły dwie propozycje – firmy Hubert Technology z Warszawy na 940 tys. złotych netto oraz firmy VTA-Technologie z Austrii na 889 tys. złotych netto. Zakładany przez ZGK budżet na to zadanie to 1.085.358,20 złotych brutto. Wybrana firma, po podpisaniu umowy, będzie miała 22 tygodnie na montaż i rozruch instalacji.

Obserwuj Nas:

14,400FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe