- Reklama -
3 C
Szamotuły
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Szamotuły. Nowe pojazdy we flocie ZGK

Zakład Gospodarki Komunalnej w Szamotułach powiększył flotę pojazdów specjalnych.

Ostatnie lata to czas intensywnej wymiany i zakupu pojazdów na potrzeby obsługi mieszkańców Miasta i Gminy Szamotuły. Gminna spółka kontynuuje te działania. W poprzednich miesiącach spółka nabyła między innymi śmieciarkę, pojazd specjalistyczny (tzw. hakowiec) oraz samochód ciężarowy do odbioru odpadów segregowanych. Na tym jednak nie koniec, ponieważ z końcem grudnia dotarły do Szamotuł dwa kolejne pojazdy – informuje ZGK.

Pierwszy z nich to fabrycznie nowy samochód ciężarowy z urządzeniem HDS. Pojazd służył będzie głównie do odbioru pojemników typu „dzwon”, ustawionych przy budynkach wielorodzinnych. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, pojazd wyposażony został w monitoring wizyjny bazujący na zapisie obrazu z 2 kamer w nagrywarce cyfrowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu obsługa pojazdu będzie miała pełną kontrolę nad tym, co dzieje się dookoła pojazdu. Jest to szczególnie istotne w gęsto zabudowanych przestrzeniach, gdzie poruszają się dzieci, rowerzyści i inni uczestnicy ruchu – nierzadko zapatrzeni w ekrany smartphone’ów – informuje ZGK.

- Reklama -

Drugim pojazdem jest wyprodukowana w Szwecji zamiatarka elewatorowa. Urządzenie pomoże spółce zadbać o czystość lokalnych dróg. Zamiatarka będzie pracować za pojazdem (wywrotką) na którą będą spadały zmiatane nieczystości, a dzięki swoim parametrom urządzenie to znacząco podniesie możliwości Zakładu w zakresie sprzątania ulic o dodaje ZGK.

Fot. ZGK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe