- Reklama -
-3.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Szamotuły. Nowe miejsca parkingowe w centrum miasta

Kończą się prace związane z rozbudową parkingu przy ulicy Franciszkańskiej w Szamotułach.

Prace w tym miejscu rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku. W tym czasie wyłożono nową nawierzchnię, wykonano ścieżkę łączącą parking z ulicą Dworcową, zainstalowano oświetlenie, pomalowano i zaznaczono miejsca parkingowe. Po modernizacji dostępnych jest 109 miejsc, w tym 5 dla niepełnosprawnych. Co najważniejsze, parking jest bezpłatny.

Wkrótce zamontowany zostanie jeszcze stojak na rowery oraz elektroniczny licznik wolnych miejsc. Koszt inwestycji to ponad 1,3 mln złotych.

Fot. UMiG Szamotuły
Fot. UMiG Szamotuły
  1. Rewelacja. Trzeba przyznać, że inwestycje w parkingi są idealnie trafione, tak jak parking przy PKP i przyszły remont przy Młyńskiej. Oby tylko mieszkańcy i przyjezdni chcieli z nich korzystać… może trzeba podnieść opłatę parkingową na samym Rynku o 100% (boczne uliczki pozostawić bez zmian) i skrupulatnie tego pilnować, oraz bardziej zaangażować odpowiednie służby (Policja i Straż Miejska) w celu wyeliminowania tych kierowców, którzy „tylko na chwilę ” parkują na zakazie zatrzymywania i postoju!!! Warto to rozważyć, przemyśleć i wprowadzić po zakończeniu remontu Rynku. Powodzenia

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe