- Reklama -
25.1 C
Szamotuły
wtorek, 16 lipca, 2024
Reklama

Szamotuły. Nieprawidłowości w Wydziale Komunikacji? Pracownica miała fałszować dokumenty i defraudować pieniądze

Jedna z pracownic Wydziału Komunikacji w Szamotułach miała dopuścić się nieprawidłowości. Zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie złożyła starosta.

W rozmowie z Marcinem Pomianowskim, Starosta Beata Hanyżak przekazała, że w wyniku wewnętrznej kontroli w starostwie, zostały wykryte poważne nieprawidłowości w wydziale komunikacji. Sprawa została zgłoszona do prokuratury.

Prokurator Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu poinformował, że 31 maja br. do Prokuratury Rejonowej w Szamotułach wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez pracownika wydziału komunikacji. Postępowanie dotyczy przywłaszczenia mienia oraz fałszowania dokumentacji związanej z rejestracją pojazdów. Sprawa na razie toczy się w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie.

- Reklama -

Kobieta, na którą padły podejrzenia jest również Radną Miasta i Gminy Szamotuły. Należy do ugrupowania, które tworzy obecnie koalicję w szamotulskiej radzie.

Pracownica rozwiązała już za porozumieniem stron umowę o pracę ze Starostwem Powiatowym w Szamotułach. Na razie nie wiadomo, czy zrezygnuje również z mandatu w Radzie Miasta i Gminy.

Obecnie trudno mówić o jakiejkolwiek aferze. Jak informuje prokuratura, nikt w tej sprawie nie usłyszał jeszcze zarzutów. Prokuratura ustala m.in. jak wysoką kwotę mogła przywłaszczyć pracownica. Sprawa jest w początkowej fazie.

14 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe