- Reklama -
23.1 C
Szamotuły
czwartek, 5 sierpnia, 2021

Szamotuły. Nie będzie stacji paliw przy ul. Zamkowej?

Polecamy

Wracamy do tematu budowy stacji paliw przy ulicy Zamkowej w Szamotułach.

30 października 2020 roku inwestor, TUBA Sp. z o.o., wystąpił o pozwolenie na budowę bezobsługowej stacji paliw na działce nr 538/4 w Szamotułach, czyli na terenie parkingu znajdującego się pomiędzy marketem budowlanym a obiektem handlowym.

O inwestycji do tej pory było niewiele informacji. Grupa Muszkieterów nie chciała nawet potwierdzić, że budowa kolejnej stacji paliw w stolicy powiatu jest planowana. Dotarliśmy do dokumentacji złożonej przez inwestora na jednym z etapów postępowania administracyjnego.

- Reklama -

W ramach inwestycji planowana była:

 • Budowa zbiornika magazynowania paliw o objętości około 70 m3.
 • Budowa podziemnego zbiornika gazu o objętości do 10 m3.
 • Instalacja dystrybutora dwustronnego, dwuproduktowego (Pb, ON) z czterema wężami.
 • Instalacja dwuwężowego, dwustronnego dystrybutora LPG.
 • Budowa wiaty naddystrybutorowej o powierzchni 100 m2.
 • Utworzenie miejsc postojowych.
 • Budowa pomieszczenia technicznego o wymiarach 3×2 m.

Inwestor planował na tym terenie sprzedaż dzienną: 3 tys. litrów oleju napędowego, 3 tys. litrów benzyny i 1 tys. litrów gazu LPG. Według dokumentacji, nie planowano budowy kolejnego wjazdu na ulicę Zamkową.

W czasie rozpatrywania wniosku o pozwolenie na budowę stwierdzono nieprawidłowości i wezwano firmę do uzupełnienia dokumentacji. Natomiast 17 marca br. wydano decyzję odmowną, więc na razie budowa nie rozpocznie się. Spółka może jednak odwołać się, a następnie złożyć skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

 1. Szamotuły to dziwne miasto tylko władzy wolno wszystko budować drogi w Szczuczynie do znajomych itd.A dla mieszkańców nic tylko obwodnica w polu!!!

  • Z całym szacunkiem pani Ewo ale potrzebna jest kolejna stacja paliw?? Szósta?? Nie wspomnę o paraliżu komunikacyjnym w tym miejscu po otwarciu tej stacji. Już jest tam tragedia a byłoby jeszcze gorzej.

 2. Z całym szacunkiem pani Ewo ale potrzebna jest kolejna stacja paliw?? Szósta?? Nie wspomnę o paraliżu komunikacyjnym w tym miejscu po otwarciu tej stacji. Już jest tam tragedia a byłoby jeszcze gorzej.

Comments are closed.

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -