- Reklama -
-3.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Szamotuły. Na Rynku stanęła bożonarodzeniowa szopka

Również w Szamotułach pojawiają się pierwsze bożonarodzeniowe akcenty. Dzisiaj na Rynku stanęła bożonarodzeniowa szopka.

Iluminacje i dekoracje świąteczne w tym roku w Szamotułach będą, ale w znacznie okrojonej formie – zrezygnowano z usług firmy zewnętrznej, na Rynku nie pojawi się również choinka. Miasto udekoruje więc przestrzeń publiczną we własnym zakresie. Oczywiście wszystko spowodowane jest oszczędnościami, które wymusiła m.in. pandemia koronawirusa.

-Tradycyjnie, w samym sercu Szamotuł – na Rynku stanęła dziś bożonarodzeniowa szopka. Dzieciątko Jezus spoczywające w żłóbku, Maryja z Józefem, Trzej Królowie i ich dary oraz pastuszek z owieczką na rękach i osiołek powstały w ramach 5. Pleneru Rzeźbiarskiego „Wielki Powrót Rzeźb” który zorganizowaliśmy w sierpniu 2015 r. Twórcami rzeźb jest ośmioro artystów: Tadeusz Bardelas (Świebodzin), Zdzisław Gotfryd (Brzeziny), Grzegorz Hadzicki (Świdnica), Jerzy Kopeć (Przytoczna), Bogusław Migel (Sławno), Piotr Staszak (Brudzewo), Eugeniusz Tacik (Binino) i Łukasz Zabłocki (Lututów w łódzkim).
Piękna szopka zostanie na Rynku do stycznia. W sierpniu zaś odbędzie się kolejny plener – informuje Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.

- Reklama -

Również właściciele lokali handlowo-usługowych dekorują swoje witryny. W mediach społecznościowych pojawiły się także głosy mieszkańców, którzy apelują o udekorowanie miasta we własnym zakresie – umieszczając ozdoby na balkonach i w oknach.

  1. Smuteczek…..szopka wśród betonu. Na postoju taxi obok świerku prezentowała by się chyba duuużo lepiej.

  2. Smutne i cemne zrobiło nam się to miasto jak nasi urzędnicy! Takich świąt dawno nie było ale dziękujemy wam rządzący miastem! Przy wyborach damy wam popalić!!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe