-15.2 C
Szamotuły
niedziela, 17 stycznia, 2021

Szamotuły. Na Rynku stanęła bożonarodzeniowa szopka

Polecamy

Również w Szamotułach pojawiają się pierwsze bożonarodzeniowe akcenty. Dzisiaj na Rynku stanęła bożonarodzeniowa szopka.

Iluminacje i dekoracje świąteczne w tym roku w Szamotułach będą, ale w znacznie okrojonej formie – zrezygnowano z usług firmy zewnętrznej, na Rynku nie pojawi się również choinka. Miasto udekoruje więc przestrzeń publiczną we własnym zakresie. Oczywiście wszystko spowodowane jest oszczędnościami, które wymusiła m.in. pandemia koronawirusa.

-Tradycyjnie, w samym sercu Szamotuł – na Rynku stanęła dziś bożonarodzeniowa szopka. Dzieciątko Jezus spoczywające w żłóbku, Maryja z Józefem, Trzej Królowie i ich dary oraz pastuszek z owieczką na rękach i osiołek powstały w ramach 5. Pleneru Rzeźbiarskiego „Wielki Powrót Rzeźb” który zorganizowaliśmy w sierpniu 2015 r. Twórcami rzeźb jest ośmioro artystów: Tadeusz Bardelas (Świebodzin), Zdzisław Gotfryd (Brzeziny), Grzegorz Hadzicki (Świdnica), Jerzy Kopeć (Przytoczna), Bogusław Migel (Sławno), Piotr Staszak (Brudzewo), Eugeniusz Tacik (Binino) i Łukasz Zabłocki (Lututów w łódzkim).
Piękna szopka zostanie na Rynku do stycznia. W sierpniu zaś odbędzie się kolejny plener – informuje Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.

- Reklama -

Również właściciele lokali handlowo-usługowych dekorują swoje witryny. W mediach społecznościowych pojawiły się także głosy mieszkańców, którzy apelują o udekorowanie miasta we własnym zakresie – umieszczając ozdoby na balkonach i w oknach.

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

10,657FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Planowane wyłączenia energii elektrycznej

Prezentujemy wykaz planowanych wyłączeń prądu w powiecie szamotulskim. Obszar Szamotuły 19 stycznia 2021 r. w godz. 08:00 - 16:00gm. Szamotuły miejscowości Szamotuły ul. Mikołaja Kopernika 3. Obszar...