- Reklama -
4.1 C
Szamotuły
środa, 1 lutego, 2023

Szamotuły. Mieszkańcy Obornik zatrzymani w związku z kradzieżą sprzętu optycznego

Szamotulscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem oraz kobietę podejrzaną o paserstwo. Funkcjonariusze odzyskali znaczną część skradzionych przedmiotów. Łupem złodzieja padły m.in. soczewki kontaktowe, oprawy i futerały do okularów.

Sprawa zaczęła się od zgłoszenia dotyczącego kradzieży z włamaniem. Do przestępstwa doszło w okresie od 25 do 27 stycznia w Szamotułach. Nieznany wówczas sprawca włamał się do piwnicy, w której pokrzywdzony przechowywał przedmioty przeznaczone do sprzedaży. Łupem złodzieja padły oprawy i futerały do okularów, pomoce optyczne, soczewki kontaktowe, płyny do okularów oraz dokumentacja dotycząca działalności gospodarczej. Łączne straty wynosiły co najmniej kilka tysięcy złotych. Na miejscu włamania, dochodzeniowcy wspólnie z technikiem kryminalistyki wykonali oględziny miejsca przestępstwa, aby zabezpieczyć materiał dowodowy w sprawie.

W ostatnim czasie pokrzywdzony rozpoznał swoje przedmioty na internetowych aukcjach. Mężczyzna przekazał tą informację policjantom, którzy ustalili, iż ogłoszenia te wystawiła 35-letnia mieszkanka Obornik. W związku z powyższym, policjanci pojechali zatrzymać kobietę. W trakcie przeszukania jej miejsca zamieszkania policjanci znaleźli pochodzące z włamania soczewki oraz etui do okularów.

- Reklama -

Pracując dalej nad sprawą, operacyjni ustalili mężczyznę, od którego kobieta miała otrzymać przedmioty. Był to 40-letni mieszkaniec Obornik. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia. To właśnie on był podejrzany o włamanie do piwnicy. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 40-latka, policjanci znaleźli ukryte w łóżku opakowania z soczewkami. Dodatkowo przy mężczyźnie kryminalni znaleźli też kilka porcji amfetaminy.

Zarówno 35-latka jak i 40-latek zostali zatrzymani i przesłuchani. Kobieta usłyszała zarzut paserstwa, a mężczyzna zarzut kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków.

Postępowanie w tej sprawie jest w toku. Zatrzymanym grozi kara więzienia.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe