- Reklama -
1.3 C
Szamotuły
niedziela, 16 stycznia, 2022

Szamotuły. Koronawirus w przedszkolu. Dzieci i personel na kwarantannie

Polecamy

Łukasz Mikołajczak
Redaktor naczelny portalu e-Szamotuly.pl

W sobotę Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował 1058 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w Wielkopolsce.

Niestety, kolejne przypadki zakażenia potwierdzono również w powiecie szamotulskim. W sobotę służby sanitarne poinformowały o 11 nowych zakażeniach. Wszystkie osoby przebywają w izolacji domowej.

- Reklama -

Koronawirus pojawił się w kolejnej placówce oświatowej. Zakażony jest personel Przedszkola nr 3 w Szamotułach. Pracownicy, wybrane grupy dzieci i ich rodzice zostali skierowani na kwarantannę. Przedszkole „Rzepka” będzie zamknięte od 19 do 23 października 2020r.

W Wielkopolsce z powodu COVID-19 zmarły kolejne osoby: w wojewódzkim szpitalu zespolonym w Koninie zmarł 68-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu konińskiego, w wielospecjalistycznym szpitalu miejskim przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu zmarli: 44-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu konińskiego, 84-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, 84-letnia kobieta, mieszkanka powiatu krotoszyńskiego, 74-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, 81-letnia kobieta, mieszkanka powiatu krotoszyńskiego, 78-letnia kobieta, mieszkanka powiatu krotoszyńskiego, 68-letnia kobieta, mieszkanka powiatu poznańskiego, 80-letnia kobieta, mieszkanka powiatu poznańskiego, 74-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu gostyńskiego, 77-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kaliskiego, w wojewódzkim szpitalu zespolonym w Kaliszu zmarł 80-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego, w Pile (izolacja domowa) zmarł 55-letni mężczyzna.

W całej Polsce padł dzisiaj rekord zakażeń – Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9622 nowych zakażeniach i śmierci 84 osób.

Obserwuj Nas:

12,700FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -