- Reklama -
23.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Reklama

Szamotuły. Komornik oskarżony o oszustwa. Dłużnicy stracili ponad 120 tys. złotych

Komornik, który pracował przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach został oskarżony przez poznańską prokuraturę o oszustwa. Rafał N. stanie przed szamotulskim sądem.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała 31 sierpnia akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Szamotułach w sprawie prowadzonej przeciwko komornikowi Rafałowi N.

Prokuratura oskarżyła Rafała N., Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach o to, że:

- Reklama -

w okresie od 25 stycznia 2005 roku do 13 września 2012 r. w  Międzychodzie, działając w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla siebie, prowadzonej kancelarii oraz wierzycieli i ich pełnomocników w prowadzonych postępowaniach egzekucyjnych i zabezpieczających, działając na szkodę interesu publicznego przejawiającego się w prowadzeniu egzekucji komorniczych w sposób zgodny z przepisami prawa, zasadami etyki zawodowej oraz dobrej praktyki komorniczej oraz działając na szkodę interesu prywatnego dłużników (…) wprowadzał dłużników w błąd co do konieczności ponoszenia określonych kosztów i opłat, którymi owi dłużnicy, w myśl obowiązujących przepisów prawa nie powinni być obciążani oraz co do faktycznej, należnej wysokości kosztów i opłat celowo naliczanych w zawyżanej wysokości i działając w ten sposób, doprowadził niżej wymienionych dłużników do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej wysokości 121 062,60 zł (…) to jest o przestępstwo z art. 231 § 2 kk w zb. z art. 286 § 1 kk zw. z art. 11 § 2 kk w zw. z art. 12 kk.

Jak dowiedziało się Radio Poznań, zarzuty dotyczą okresu od stycznia 2005 do września 2012 roku. Rafałowi N. grozi do 10 lat więzienia. Decyzją ministra sprawiedliwości, komornik jest zawieszony w czynnościach od grudnia 2018 roku.

9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe