-15.2 C
Szamotuły
niedziela, 17 stycznia, 2021

Szamotuły. Komenda Powiatowa Policji przygotowała dla mieszkańców darmowe odblaski

Polecamy

Aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach przygotowała dla kilkaset odblasków oraz kamizelek odblaskowych.

-Co roku, prowadząc działania profilaktyczne, policjanci dzięki współpracy z lokalnymi samorządami przekazywali mieszkańcom elementy odblaskowe np. podczas festynów czy spotkań z seniorami lub z uczniami szkół. Panująca epidemia ogranicza nasze możliwości w tym zakresie. Aby unikać rozprzestrzeniania się wirusa, nie organizuje się spotkań z grupami seniorów, a uczniowie przechodzą nauczanie zdalne. Aby jednak mimo wszystko wpłynąć pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu, dzięki współpracy z lokalnymi samorządami, udało się przygotować odblaski oraz kamizelki odblaskowe, które możemy przekazać mieszkańcom – informuje mł. asp. Sandra Chuda.

- Reklama -

Materiały dostępne są w poczekalni Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. Można więc je odebrać przy okazji wizyty w komendzie. Odblaski będą dostępne do wyczerpania zapasów.

Szamotulska policja przypomina, że zgodnie z art. 11 ustawy Prawo o ruchu drogowym, pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Dla własnego bezpieczeństwa warto też zakładać odblaski poruszając się po mieście czy po wsi. Zachęcamy, aby z odblasków korzystać zawsze, a nie tylko w sytuacji, w której za ich brak grozi mandat. Dzięki temu dajemy kierowcy większą szansę na zauważenie nas w porę i tym samym poprawiamy własne bezpieczeństwo na drodze.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

10,657FaniLubię
651ObserwującyObserwuj
254SubskrybującySubskrybuj

Nowe

Planowane wyłączenia energii elektrycznej

Prezentujemy wykaz planowanych wyłączeń prądu w powiecie szamotulskim. Obszar Szamotuły 19 stycznia 2021 r. w godz. 08:00 - 16:00gm. Szamotuły miejscowości Szamotuły ul. Mikołaja Kopernika 3. Obszar...