- Reklama -
-2.5 C
Szamotuły
sobota, 3 grudnia, 2022

Szamotuły. Kolejny odcinek ul. B Chrobrego zostanie wyremontowany jeszcze w tym roku?

Jest spora szansa, że jeszcze w tym roku przebudowany zostanie pozostały fragment ul. Bolesława Chrobrego w Szamotułach.

Prawie kilometrowy odcinek ulicy B. Chrobrego przebudowano w 2020 roku. Prace trwały 6 miesięcy i wiązały się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Duże grono mieszkańców dopytywało, kiedy wyremontowany zostanie pozostały, bardziej zniszczony fragment drogi. Odpowiedź na to pytanie możemy poznać jeszcze w tym miesiącu.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu pod koniec grudnia ogłosił przetarg na remont 676-metrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 184 w miejscowości Szamotuły. Chodzi oczywiście o fragment ul. B. Chrobrego od przejazdu kolejowego do odcinka już wyremontowanego. Otwarcie ofert nastąpi 15 stycznia, a ewentualny wykonawca będzie miał czas na zakończenie prac do 30 lipca br.

- Reklama -

Ciągi piesze i pieszo rowerowe, które wykonano już podczas ubiegłorocznej przebudowy zostaną poprowadzone aż do przejazdu kolejowego. Kierowców ucieszy poszerzenie trzech pasów ruchu przy tzw. łączniku – po  przebudowie każdy pas będzie miał szerokość 3,5 metra. Prace obejmą też m.in. remont wszystkich zjazdów do posesji oraz przebudowę sieci kanalizacji deszczowej.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe