- Reklama -
5.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Szamotuły. Jutro nie załatwimy spraw w Wydziale Spraw Obywatelskich. W urzędzie „rozwija się sytuacja pandemiczna”

Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły wystosował komunikat do mieszkańców.

W związku z rozwijającą się sytuacją pandemiczną w Urzędzie Miasta i Gminy Szamotuły informuję, że w dniu 18 marca 2022 Wydział Spraw Obywatelskich w zakresie wydawania dowodów osobistych, spraw meldunkowych i nadania numeru PESEL będzie nieczynny. Mieszkańcy chcący złożyć wnioski na dowód osobisty i nadania numeru PESEL mogą to zrobić w dowolnym, wybranym przez siebie urzędzie gminy na terytorium całego kraju – informuje burmistrz.

Od poniedziałku w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły będzie obowiązywał system kolejkowy. Jedna osoba będzie mogło pobrać jeden numer.

- Reklama -

Czytelnik zaniepokojony funkcjonowaniem szamotulskiego urzędu

Również dzisiaj otrzymaliśmy od naszego czytelnika widomość, w której opisuje sposób załatwiania spraw w szamotulskim urzędzie.

Chciałbym zgłosić moje zaniepokojenie w związku z działaniem w dniu dzisiejszym obsługi w Wydziale Spraw Obywatelskich. Miałem do odebrania w dniu dzisiejszym dowód osobisty. Specjalnie do urzędu przyszedłem wcześniej – około godziny 7.00. Przede mną były tylko dwie osoby z Ukrainy. Spodziewałem się więc szybkiego załatwienia sprawy. Otwarcie TYLKO jednego „okienka” w dobie kryzysu humanitarnego to chyba lekka przesada ze strony urzędu tak dużego miasta, jak Szamotuły. Za mną ustawiła się kolejka obywateli, nie tylko z Ukrainy, chcący załatwić bieżące sprawy, takie jak ja: złożenie wniosku o dowód, czy też odebranie nowego dowodu osobistego – wielu rezygnowało. Ja mogę powiedzieć, że byłem w gronie „szczęściarzy”, którym udało się załatwić sprawę tak szybko – w 1h. Jeżeli obsługa jednej osoby z Ukrainy trwa 30 minut, a o godzinie 7.30 jest ich już ponad 20, to łatwo to obliczyć, że nie wystarczy 1 osoba, aby wszystkich obsłużyć w jeden dzień. A trzeba się spodziewać ludzi w tzw. „międzyczasie”. 

Uprzejmie proszę o przyjrzeniu się problemowi, bo może to powodować narastanie niechęci do obcokrajowców – a przecież należy im jak najwięcej pomagać w dzisiejszych czasach. Może należałoby zrobić jakieś przesunięcia aby wesprzeć dział w tych trudnych chwilach?

  1. Jak zwykle Polak nawet w naszym kraju traktowany jest jako osoba 2 kategori. PRZECIEŻ OCZYWISTE JEST ŻE POWINNO BYĆ CZYNNE 2 OKIENKO TYLKO DLA UKRAIŃCÓW !!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe