- Reklama -
6.7 C
Szamotuły
piątek, 23 lutego, 2024

Szamotuły. Inwestor chce wybudować stację paliw w centrum miasta

Kolejna firma chce wybudować w Szamotułach stację paliw.

Przypomnijmy, że w 2020 roku jedna z firm działających w Szamotułach wystąpiła o pozwolenie na budowę stacji paliw przy ul. Zamkowej. Obecnie jednak nie wiadomo, czy inwestycja będzie realizowana, ponieważ postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę zostało zawieszone.

W ostatnich tygodniach kolejna firma – Projekt Moniuszki Sp. z o.o. – poinformowała szamotulski magistrat o zamiarze budowy stacji paliw płynnych wraz z zapleczem technicznym, zbiornikami paliw, budynkiem socjalno-handlowym, miejscami ładowania pojazdów elektrycznych, obiektami reklamowymi wraz z pylonem, drogami wewnętrznymi, stanowiskami postojowymi oraz przyłączami na działce nr  3103/2 w Szamotułach. Chodzi o działkę zlokalizowaną naprzeciwko parkingu przy markecie TESCO.

- Reklama -

Według karty informacyjnej przedsięwzięcia, stacja miałaby działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Przewidywane zatrudnienie to 14 pracowników na dobę. Dostępne będą dystrybutory z PB95, PB98, ON, gazem, AdBLUE, a także kompresor, odkurzacz, kontener na butle z gazem. Co ciekawe, na stacji miałoby pojawić się stanowisko do ładowania aut elektrycznych.

Warto wspomnieć, że w 2012 roku inny inwestor chciał wybudować na powyższej działce stację paliw z infrastrukturą towarzyszącą. Ostatecznie do tej inwestycji jednak nie doszło.

Obecnie trwa ocena złożonych przez firmę dokumentów. Do sprawy wrócimy, gdy pojawią się nowe informacje.

  1. Tak sobie myślę, że stacja paliw w tym miejscu to nie jest dobry pomysł. Może i jest to atrakcyjne miejsce dla inwestora, ale stacje to na wlotach i wylotach z miasta – nie w centrum.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe